Finaliści konkursu Master Mechanic

30 kwietnia 2014, 14:09

Zakończyły się eliminacje do konkursów Master Mechanic – auta osobowe oraz Master Mechanic – samochody ciężarowe. Do finału zakwalifikowali się mechanicy z całej Polski. Najlepszych poznamy pod koniec maja.

Master Mechanic TychyInter Cars SA szuka najlepszych w branży mechaników aut ciężarowych i osobowych. W tym celu ogłoszono konkursy wiedzy technicznej Master Mechanic – auta osobowe oraz Master Mechanic – samochody ciężarowe. W kwietniu zakończyło się oficjalne przyjmowanie zgłoszeń.

Pierwszy, kwalifikacyjny etap konkursu odbył się 26 kwietnia 2014 r. w trzech lokalizacjach – Zespole Szkół nr 6 w Tychach, Centrum Kształcenia Praktycznego w Siedlcach oraz filii Inter Cars SA w Komornikach. Zadanie eliminacyjne polegało na rozwiązaniu testu z wiedzy teoretycznej. Pytania obejmowały zakres tematyczny szkoleń technicznych organizowanych przez Inter Cars SA. Sformułowano je jednak w taki sposób, żeby mogły na nie odpowiedzieć nawet te osoby, które nie brały udziału w szkoleniach.

Master Mechanic SiedlceMechanicy musieli popisać się wiedzą dotyczącą m.in. układów hamulcowych, wtryskowych i elektrycznych, klimatyzacji, diagnostyki, skrzyń biegów, geometrii zawieszenia oraz pomiarów oscyloskopowych.

Finał, na którym spotkają się najlepsi z najlepszych, będzie polegał również na rozwiązywaniu testów. Odbędzie się on 17 maja. Zwycięzcami konkursu zostaną mechanicy, którzy zdobędą jak największą liczbę punktów w testach.

Master Mechanic KomornikiDo udziału w konkursach Master Mechanic – auta osobowe i Master Mechanic – samochody ciężarowe zachęcały atrakcyjne nagrody finansowe. Nagrodami dla mechaników w konkursie, zarówno dla warsztatów osobowych jak i ciężarowych, są bony zakupowe Inter Cars SA o wartości:

  • I miejsce 2000 zł
  • II miejsce 1600 zł
  • III miejsce 1200 zł

 

Nagrodzeni zostaną również właściciele warsztatów, którzy zgłosili do konkursu mechaników. Właściciel warsztatu, w którym jest zatrudniony zwycięski mechanik także zdobędzie nagrodę, odpowiednio:

  • I miejsce: 5000 zł
  • II miejsce: 4000 zł
  • III miejsce: 3000 zł

 

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!