Autosan wygrywa wielki przetarg

19 maja 2014, 13:30

Dla znajdującego się w stanie upadłości Autosanu zapaliła się iskierka nadziei. Sanocka Spółka TRANS-GAZ, oferująca autobusy Autosan, wygrała duży przetarg na dostarczenie autobusów międzymiastowych dla KGHM Polska Miedź S.A.

Autosan dostarczy KGHM aż 27 autobusów. Będą to Lidery (15 sztuk) i Eurolidery (12 sztuk). W wygranym przez sanocką firmę przetargu brały udział także firmy takie jak Iveco czy debiutant – spółka EvoBus Polska. Był to największy w tym roku przetarg na dostawę autobusów międzymiastowych.

Pieniądze z przetargu umożliwią Autosanowi funkcjonowanie i stabilną produkcję w najbliższych miesiącach. Uda się także przeprowadzić badania homologacyjne autobusów pod względem zgodności z normą Euro 6 (niezbędne do dostarczenia KGHM).

Obecnie we flocie lubińskiej KGHM znajduje się ok. 60 pojazdów, przy czym największą część tej liczby stanowią autobusy Autosan.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

95.50.87.*, 23 maja 2014, 8:20 0 0

Polska!!! Tylko tak damy rade! Brawo!

Odpowiedz