Nowy serwis z cenami paliw na niemieckich stacjach

22 maja 2014, 10:46

DKV Euro Service przy współpracy z niemieckim urzędem antymonopolowym uruchomił serwis internetowy, który podaje aktualne ceny paliwa na ponad 14 tysiącach stacji w Niemczech. Najtańsze stacje możemy wyszukiwać przy pomocy smartfona, tabletu lub komputera.

Nowa strona znajduje się pod adresem: www.tankexperte.de. Jest udogodnieniem dla wszystkich przewoźników, podróżujących przez Niemcy. Ceny aktualizowane są na stronie co kilka minut, co umożliwia bieżące decydowanie o tym, gdzie i za ile zatankować. Jak wskazuje Michał Bałakier, dyrektor generalny DKV Euro Service Polsk:

– „Jeszcze do niedawna przewoźnicy wiedzieli, które stacje  należą do tanich, a na których zwykle paliwo bywa droższe. Obecnie konieczna jest weryfikacja cen przynajmniej kilka razy w tygodniu. Strona www.tankexperte.de pozwala więc w bardzo prosty sposób ograniczyć koszty tankowań.”

Aplikacja została zaprojektowana tak, aby kierowca mógł wygodnie przeglądać ją z poziomu smartfona czy tabletu, np. podczas krótkiego postoju. Stacje oferujące najniższe ceny w okolicy są specjalnie podświetlane. Dane odświeżane są co kilka minut. Wyszukiwanie stacji odbywa się między innymi poprzez zakładkę „Szukaj”, która pozwala też dowolnie filtrować informacje, np. po typie paliwa. Po kliknięciu na daną stację widzimy także godziny jej otwarcie oraz dokładny adres.

Dla firm podróżujących przez Niemcy istotna jest też informacja, że niedawno uproszczony został proces rozliczania niemieckich opłat Toll Collect dzięki formularzom online. W ślad za tym DKV zaoferowało swoim klientom elastyczne terminy fakturowania oraz eliminację ryzyka kursowego (możliwość zamawiania faktur Toll Collect w euro lub w złotówkach). Co istotne, DKV nie obciąża klientów zarejestrowanych w systemie żadnymi prowizjami z tytułu rozliczania niemieckiego e-myta.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!