Znamy zwycięzców konkursu Master Mechanic

26 maja 2014, 15:19

Krzysztof Romańczyk z Nowego Sącza jest zdobywcą pierwszego miejsca w konkursie Master Mechanic – ciężarowe. Master Mechanic w kategorii aut osobowych wygrał Łukasz Bogus z Kamieńca Ząbkowickiego. Konkursy zorganizował Inter Cars SA, a ich celem było wyłonienie najlepszych mechaników samochodów osobowych i ciężarowych.

W sobotę, 17 maja 2014 r. w Zespole Szkół Zawodowych nr 1 w Nowym Dworze Maz. odbyły się finały konkursów organizowanych przez Inter Cars SA Master Mechanic – auta osobowe oraz Master Mechanic – ciężarowe.  Zadanie polegało na rozwiązaniu testu z wiedzy teoretycznej, na co uczestnicy konkursu mieli 90 minut. Większość jednak skończyła rozwiązywanie testu już po godzinie. Pozostali skrupulatnie sprawdzali swoje odpowiedzi do ostatnich minut. Wyniki zmagań poznaliśmy w środę, 21 maja.

– „Test był tak skonstruowany, że jak nie znało się odpowiedzi, nie warto było strzelać." – powiedział Paweł Łabor, zdobywca trzeciego miejsca w konkursie Master Mechanic – ciężarowe.

Na drugiej pozycji znalazł się Maciej Nowak, pracujący od 15 lat w zawodzie mechanika. O konkursie organizowanym przez Inter Cars SA dowiedział się od swojego szefa. Kłopotliwe były dla niego pytania dotyczące oscyloskopu.

Najlepszy okazał się Krzysztof Romańczyk z Nowego Sącza. Aby dotrzeć na finał konkursu musiał pokonać blisko 500 km, ale opłaciło się.

– „To nasz najlepszy mechanik, pracuje w firmie od samego początku, od 10 lat. Często bierze udział w szkoleniach organizowanych przez Inter Cars SA." – podsumował Aleksander Borek, dyrektor handlowy serwisu samochodów ciężarowych Truck Partner Sp. z o.o., w którym jest zatrudniony zwycięzca.

Laureat konkursu nie krył zaskoczenia po ogłoszeniu wyników.

– „Pytania były trudne i podchwytliwe. Trzeba było je dokładnie przeczytać, aby zaznaczyć prawidłową odpowiedź. Przydała mi się nie tylko wiedza wyniesiona ze szkoleń, ale także wieloletnia praktyka. Naprawami ciężarówek zajmuję się prawie 15 lat." – powiedział K. Romańczyk.

Finałowe rozgrywki poprzedziły eliminacje, które odbyły się w sobotę, 26 kwietnia w trzech lokalizacjach – Zespole Szkół nr 6 w Tychach, Centrum Kształcenia Praktycznego w Siedlcach oraz filii Inter Cars SA w Komornikach. Właściciel warsztatu, który jest klientem Inter Cars SA mógł zgłosić do konkursu tylko jedną osobę.

Organizatorzy zapowiadają kolejną edycją, która odbędzie się w przyszłym roku.

Zobacz wyniki konkursu Master Mechanic

Laureaci obu konkursów otrzymają nagrody podczas spotkania w Mikołajkach, na Gali Mistrzów Warsztatu. Odbędzie się ono w dniach 13 – 15 czerwca br.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!