Autosan na Światowym Zjeździe Sanoczan

27 czerwca 2014, 11:24

Autosan tradycyjnie zaprezentował swoje produkty podczas dorocznego Zjazdu Sanoczan. Zainteresowanie wzbudziły nie tylko najnowsze autobusy miejskie SANCITY 9LE i 10LF z silnikami EURO 6 oraz międzymiastowy EUROLIDER 9, ale także zabytkowe: H9, a przede wszystkim „perełka” firmy – SAN H01.

Zwiedzający mogli przyjrzeć się autobusom z bliska, wejść do wnętrza, sprawdzić wygodę foteli pasażerskich, usiąść za kierownicą i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia.

Wiele osób za jedną z większych atrakcji zjazdowych uznało sentymentalną przejażdżkę po Sanoku, odrestaurowanym weteranem polskich szos – autobusem SAN. W trakcie takiej wycieczki była również możliwość zobaczenia fabryki „od środka”.

Uzupełnieniem prezentacji sanockiej firmy była wystawa niemal trzydziestu wiernie odwzorowanych w skali 1:16 modeli autobusów Autosan, produkowanych od 1928 r. w Sanoku. Odbyła się także projekcja specjalnie na tą okazję przygotowanego filmu „Autosan z tradycją Q nowoczesności” oraz wystawa obrazów przedstawiających hale fabryczne.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!