Autosan sprzedał gimbusa

17 lipca 2014, 11:06

Autosan sprzedał pierwszy autobus szkolny, wyprodukowany na bazie modelu EUROLIDER 9. Pojazd spełnia wszelkie określone przepisami wymogi dotyczące gimbusów. Autobus zamówiła Gmina Tychowo. Sanocka firma w ostatnim czasie przekazała w ręce klientów także inne autobusy.

Gimbus dla Tychowa wyposażony został w silnik IVECO EEV oraz manualną skrzynię biegów ZF. Przewozić może 39  pasażerów na wysokich fotelach z trzypunktowymi pasami bezpieczeństwa. Przystosowany jest do przewozu osób niepełnosprawnych, posiada miejsce do kotwiczenia jednego wózka inwalidzkiego, po uprzednim, szybkim zdemontowaniu czterech foteli pasażerskich. W drzwiach tylnych zamontowana została winda elektrohydrauliczna, umożliwiająca wprowadzenie wózka do autobusu. 

Zgodnie z przepisami dotyczącymi gimbusów autobus dla Tychowa posiada wymagane oznakowanie wyróżniające łącznie z sygnałami świetlnymi i akustycznymi. Pomalowany jest na charakterystyczny dla autobusów do przewozów szkolnych pomarańczowy kolor.

Do Gminy Rymań na Pomorzu wyruszył EUROLIDER 9. Podobnie jak w tychowskim gimbusie zamontowano w nim silnik IVECO EEV, manualną skrzynie biegów ZF, 39 foteli pasażerskich. Autobus przystosowany jest do przewozu dwóch osób niepełnosprawnych na wózkach inwalidzkich, wyposażony został w windę służącą do ich wprowadzania.

Kolejny autobus, tym razem miejski, odebrany w ostatnim czasie trafił do Zakładu Komunikacji Miejskiej w Szczytnie. Jest to standardowy SANCITY 9LE dostarczony do klienta w ramach procedury przetargowej. Autobus wyposażony został w silnik Cummins Euro 5, manualną skrzynie biegów ZF, 20 foteli pasażerskich (całkowita liczba miejsc – 60), elektroniczny system informowania pasażerów i monitoringu.

Na początku miesiąca odebrany został również trzeci z czterech EUROLIDER-ów 9 zamówionych przez firmę Wispol z Cieszyna.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

178.16.116.*, 21 maja 2015, 1:42 0 0

SANCITY to bardzo ładny autobus miejski, szkoda, że nie inwestują miasta w ten model i jednocześnie nie promują krajowego produktu!

Odpowiedz