Spełnione marzenie Alanka

15 września 2014, 0:56

Mistrz kierownicy, Grzegorz Staszewski podczas imprezy Inter Cars Motor Show spełnił marzenie 6-letniego Alanka, który chciał „na żywo” uczestniczyć w wyścigach samochodowych. Chłopiec wykazał się dużą odwagą siadając obok takiego kierowcy. G. Staszewski właśnie pobił swój życiowy rekordprędkości na ¼ mili.

Alan zasiadł na fotelu pasażera wraz ze swoim tatą.Wspólnie z Grzegorzem Staszewskim przemierzyli tor wyścigowy i poczuli czym jest prędkość. Wszystko to na oczach publiczności, która nagrodziła ich wyczyn gromkimi brawami.

Alanek ma 6 lat i wiele chorób za sobą. Już w łonie matki wykryto u niego arytmię serca. Ma dziecięce porażenie mózgowe i prawostronny niedowład ciała. To go trochę spowalnia, ale dzięki rehabilitacji może chodzić i biegać jak inne dzieci. W zeszłym roku życie chłopca i rodziny znów się zmieniło. U chłopca wykryto chorobę nowotworową – ziarnicę złośliwą, a szpital stał się jego drugim domem. Dziś 6-latek  dochodzi do zdrowia i ma się dobrze. Mimo tych wszystkich dolegliwości jest uśmiechnięty. Jego pasją są samochody, uwielbia się nimi bawić i ma ich całą kolekcję.

Chłopiec jest podopiecznym fundacji „Mam marzenie”, która za pośrednictwem Inter Cars SA postanowiła zamienić dziecięcą fantazję w rzeczywistość. Podczas imprezy Inter Cars Motor Show Alan poczuł się jak prawdziwy kierowca rajdowy.

Grzegorz Staszewski należy do Castrol EDGE Team, a jego sponsorem jest Motointegrator. W sobotę 13 września 2014 pobił swój rekord życiowy z czasem ET 7,796 na dystansie ¼ mili i prędkości 288 km/h na mecie. Wynik ten dał awans o kilka miejsc w rankingu najszybszych samochodów 4×4 na świecie.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!