System komputerów pokładowych zwiększa efektywność floty

22 września 2014, 14:57

Firma Dalhuisen Transport wprowadziła system komputerów pokładowych CarCube firmy Trimble z jednoczesną funkcją TrimFuel, aby zwiększyć efektywność działalności transportowej.

Dalhuisen prowadzi sprzedaż oraz dystrybucję paliw i olejów. Jest pierwszą holenderską firmą, w której dokładne dane dotyczące ilości paliw są przekazywane do biura w czasie rzeczywistym za pomocą komputerów CarCube.

Dalhuisen chce być wiodącą firmą w sektorze paliwowym i dostarczać klientom bardzo precyzyjne informacje. W osiągnięciu tego celu ma pomóc inwestycja w komputery pokładowe CarCube firmy Trimble wraz z aplikacjami do kalkulacji wynagrodzeń FleetHours oraz planowania LogicVision.

Modernizacja pochłonęła bardzo dużo energii, ale Jochanan Vreekamp jest zadowolony z efektów:

– „Obecnie w mniejszym stopniu polegamy na wydrukach. To znaczący krok w kierunku całkowitego wyeliminowania papierowych dokumentów w naszej firmie”.

Dążenie do zrównoważonego rozwoju wpisuje się w program „Wydajność i Ekologia” firmy Dalhuisen, w ramach którego firma planowała zmniejszenie emisji dwutlenku węgla co najmniej o 20 proc. Dzięki CarCube cel ten już został osiągnięty.

Menadżerowie projektu ze strony Trimble i Dalhuisen blisko ze sobą współpracowali przy jego realizacji. Nie mieli jednak większych możliwości porównania procesów automatyzacyjnych wdrożonych w innych firmach na terenie Holandii i Belgii. Jednak w wyniku współpracy stworzyli projekt pilotażowy, w którym bardzo szczegółowo zaplanowano poszczególne zadania i procedury.

Zintegrowanie komputerów pokładowych CarCube z aplikacjami FleetHours i LogicVision umożliwiło bardzo przydatny i precyzyjny przepływ danych w czasie rzeczywistym pomiędzy pojazdami-cysternami a biurem firmy. Funkcja TrimFuel umożliwia kontakt w czasie rzeczywistym pomiędzy układem licznika pompy paliwa a systemem stosowanym w biurze firmy. Dzięki temu dyspozytorzy w Dalhuisen mogą od razu wskazać cysterny dysponujące paliwem. Te informacje pozwalają Dalhuisen podejmować decyzje, czy można zrealizować niektóre dostawy do klientów wcześniej.

Kolejną zaletą nowego systemu jest to, że kierowcy nie popełniają już błędów przy wprowadzaniu danych paliwowych. Pozwala on także uniknąć pomyłek przy rozładunku różnych rodzajów paliw lub olejów. Jochanan Vreekamp powiedział:

– „Liczniki umożliwiają identyfikację poszczególnych rodzajów dostarczanych płynów. Liczba błędów stale się zmniejsza, oszczędzamy czas i mamy bezpośredni dostęp do wszystkich informacji potrzebnych do rozliczeń”.

Oprócz cyfrowego odczytu liczby litrów firma Dalhuisen oferuje klientom również rozwiązania telemetryczne, dzięki którym nie muszą się martwić o dostawy i zapasy.

Ponieważ głównym celem firmy Dalhuisen było zwiększenie wydajności i zrównoważony rozwój, oszczędność paliwa miała dotychczas znaczenie drugorzędne. Jednak dyrektor Vreekamp zapewnia, że firma zaoszczędza na paliwie już ok. 8 proc. Było to możliwe dzięki wprowadzeniu takich rozwiązań jak asystent stylu jazdy CarCube, paliwo diesel TRAXX i wiele innych, w tym szkolenia dla kierowców.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!