Nakładki wskaźnikowe w ofercie Inter Cars

29 września 2014, 15:13

Inter Cars SA wprowadził do oferty nakładki wskaźnikowe, które informują kierowcę ciężarówki, czy śruba koła jest odpowiednio zaciśnięta i czy nie poluźniła się.

Wśród codziennych drogowych utrudnień, znajdują się również sytuacje spowodowane nieprawidłową eksploatacją i brakiem zabezpieczeń w obrębie sekcji kół pojazdów, najczęściej ciężarowych, których przyczyną są odpadające koła. Konsekwencje takich sytuacji mogą być bardzo groźne, biorąc pod uwagę masę całkowitą poruszającego się składu. Niestety nawet bardzo staranna konserwacja koła nie zapobiega obluzowywaniu się śrub. Trzeba również wiedzieć, że częste sprawdzanie i dokręcanie może powiększyć ten problem przez rozciąganie się i osłabienie szpilek i nakrętek koła. Producenci zalecają wymianę tych elementów po tym jak zostaną one trzykrotnie dokręcone.

Aby zapobiec tak groźnym sytuacjom Inter Cars SA wprowadził do oferty nakładki wskaźnikowe. Jest to produkt, który wizualnie informuje kierowcę czy śruba koła jest odpowiednio zaciśnięta i czy nie poluźniła się. Właśnie wskaźnik nakładki jest najprostszym identyfikatorem obluzowania i zmiany położenia śrub (mutr) koła. Zniekształcenia i przestawienia wskaźnika mogą świadczyć o awarii, którą kierowca powinien natychmiast sprawdzić i usunąć.

Montaż nakładek jest bardzo prosty i nie wymaga użycia narzędzi. W pierwszej kolejności należy sprawdzić czy śruby nakrętek koła są poprawnie dokręcone a następnie za pomocą kciuków umieścić nakładki wskaźnikowe na główkę nakrętek tak, aby groty strzałek sąsiadujących ze sobą nakładek wskaźnikowych były zwrócone ku sobie (patrz zdjęcie). Podczas pracy koła śruba pod wpływem wibracji luzuje się co powoduje odkręcanie się nakrętki koła wraz z umieszczoną na niej nakładką wskaźnikową.

Proponowane przez Inter Cars SA nakładki wskaźnikowe są wykonane z polietylenu o ultra wysokiej masie molowej, co korzystnie wpływa na ich żywotność i odporność na warunki atmosferyczne. Nakładki mogą być stosowane do każdego rodzaju pojazdu.


Indeks np.: MMT A176 NW32MM, inne rozmiary: MMT A176 NW…
Nakładki są dostępne w sieci sprzedaży Inter Cars

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

UltraMol, 24 czerwca 2017, 19:34 0 0

Ultra wysoka masa molowa... kogoś nieźle poniosło.

Odpowiedz