Zielony Fiat filmowego Zbigniewa Religii w Autos

9 października 2014, 15:37

Oparta na faktach, filmowa opowieść o życiu profesora Zbigniewa Religi jeszcze przed wejściem do kin zebrała masę nagród i wyróżnień. Kto miał okazję już zobaczyć produkcję w reżyserii Łukasza Palkowskiego na pewno zwrócił uwagę na charakterystycznego groszkowego Fiata 125p, którym jeździ odtwórca głównej roli, Tomasz Kot.

Zaraz po zakończeniu zdjęć do filmu producent podjął decyzję, że auto zostanie przekazane na aukcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Licytację pod okiem Jurka Owsiaka wygrała firma Autos. Przekazanie auta odbyło się w lutym 2014 roku w obecności samego Tomasza Kota. Teraz pojazd można podziwiać w siedzibie Autos w Solcu Kujawskim.

Sam film to pomnik dla najbardziej znanego polskiego kardiochirurga, Zbigniewa Religi. Jest to opowieść o najważniejszych, ale i najtrudniejszych momentach w jego życiu i o pierwszym udanym przeszczepie serca w Polsce.

Aby zobaczyć film, w którym wszystko kręci się wokół serca zapraszamy do kin, a będąc przejazdem w okolicach Solca Kujawskiego k/Bydgoszczy proponujemy odwiedzić Hotel i Restaurację Autos przy drodze krajowej S10, gdzie zobaczyć można groszkowego Fiata 125p i przenieść się w czasy schyłkowej PRL.

[gallery size=”medium” link=”file” type=”slideshow” ids=”19664,19666,19665,19669,19668,19667″

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!