Targi Trans Poland 2014 już wkrótce

15 października 2014, 13:28

W Warszawie odbędą się kolejne już Międzynarodowe Targi Transportu i Logistyki Trans Poland. Sukces poprzedniej edycji postawił wysoko poprzeczkę, dlatego w tym roku prace nad targami i programem towarzyszącym są jeszcze intensywniejsze niż w roku ubiegłym.

Przez trzy kolejne dni, od 5 do 7 listopada,w Centrum EXPO XXI w Warszawie gromadzić się będą przedstawiciele branży TSL. Wśród nich znajdą się prezesi firm transportowych, producentów technologii dla transportu, spedycji i logistyki oraz kierownicy działów logistycznych w firmach powiązanych z najróżniejszymi branżami – od produktów FMCG, poprzez elektronikę, aż po paliwa, chemię i przemysł ciężki.

Więcej atrakcji, więcej nowości

W tym roku spory nacisk położony będzie na prawne aspekty prowadzenia działalności w branży TSL. Nowością na tegorocznej edycji będzie Strefa Służb, czyli specjalny punkt konsultacyjny dla przedsiębiorców.

Przedstawiciele Służby Celnej, Inspekcji Transportu Drogowego oraz Policja udzielą darmowych konsultacji i porad prawnych wszystkim zainteresowanym uczestnikom targów.

Spotkania Transportowe

Targom towarzyszyć będą również znane już w branży TSL Spotkania Transportowe, zaplanowane na 5 i 6 listopada. Jest to cykl szkoleń i konferencji dedykowanych wszystkim właścicielom i przedstawicielom firm transportowych, przewoźnikom drogowych i pracownikom działów transportu w firmach produkcyjnych i dystrybucyjnych.

Jak zwykle, udział w spotkaniach jest bezpłatny (więcej: http://www.tsl-biznes.pl/spotkania).

Misja – kształcenie

– „Głównym celem Spotkań Transportowych jest stałe zwiększanie świadomości i poziomu wiedzy praktycznej wśród przewoźników transportu drogowego. Wspólnie z naszymi partnerami i ekspertami przybliżamy przewoźnikom aktualne i potencjalne zagrożenia oraz podpowiadamy, jak sobie z nimi radzić. Dzięki temu przewoźnicy zdobywają w jednym miejscu porcję najważniejszych informacji, które mogą być niezwykle pomocne w ich codziennej działalności zawodowej – co ważne, wiedzę tę zdobywają całkowicie za darmo." – mówi Mirosław Ganiec, redaktor naczelny magazynu TSL Biznes i organizator Spotkań Transportowych.

Okiem eksperta

Do jesiennej edycji Spotkań Transportowych zostali zaproszeni eksperci, którzy przedstawią aktualne trendy w branży TSL, zajmą się zachodzącymi w ostatnich czasach zmianami w prawie transportowym, przybliżą najnowsze rozwiązania technologiczne oraz podpowiedzą, jak zwiększać efektywność i zyski firmy transportowej.

– „W ostatnich latach obserwuje się dość dynamiczne zmiany w sektorze TSL. Zmienił się model prowadzenia działalności gospodarczej zarówno w obszarze spedycji, jak również przewozu. To powoduje, że nie ma już takiej korelacji pomiędzy wykonywanymi czynnościami i ponoszoną odpowiedzialnością. Tematem naszej prelekcji będzie zatem „Odpowiedzialność cywilna spedytora i przewoźnika wczoraj i dziś”. Będzie dużo o odpowiedzialności cywilnej tych podmiotów i o tym, jak się ona zmieniła na przestrzeni ostatnich kilku lat." – mówi Jerzy Różyk, szef zespołu w firmie CDS Odszkodowania oraz jeden z prelegentów najbliższych Spotkań Transportowych.

– „Przewoźnicy, którzy chcą prowadzić biznes zgodnie z przepisami, są narażeni na skutki wprowadzania wielu zmian prawnych. Z jednej strony, zmiany naszych wewnętrznych regulacji determinuje Unia, z drugiej nasz Parlament zmienia przepisy dla transportowców, aż w końcu sama branża postuluje różne rozwiązania prawne. W następstwie powoduje to konieczność przeorganizowania firmy transportowej. Do tego dochodzi potrzeba dostosowania się do równie dynamicznie zmieniających się przepisów pozostałych Państw członkowskich UE. Podczas naszej prelekcji chcemy przedstawić te kazusy, z którymi zetknęliśmy się reprezentując naszych klientów przed polskimi organami kontrolnymi, a które mogą spotkać każdego innego przewoźnika." – mówi Iwona Szwed, prawnik i współwłaścicielka biura prawnego Arena 561.

Podczas wystąpienia „Działalność gospodarcza, spółka cywilna czy spółka z o.o. – jaką formę wybrać, aby maksymalnie zabezpieczyć prywatny majątek”, Łukasz Chwalczuk z Kancelarii Prawnej Iuridica poruszy natomiast temat bezpieczeństwa w prowadzeniu firmy transportowej, ze względu na formę działalności.

Dlaczego Trans Poland?

– „Po udanej, ubiegłorocznej edycji targów Trans Poland, stwierdziliśmy, że udział w tego typu targach to dla przewoźników i transportowców okazja do dalszego poszerzania wiedzy o branży i zdobywania ciekawych kontaktów biznesowych. Dlatego, wspólnie z organizatorami Targów postanowiliśmy jedną z jesiennych edycji Spotkań Transportowych zorganizować podczas tego wydarzenia. Dzięki temu uczestnicy Spotkań będą mieli okazję, by biorąc udział w naszej konferencji jednocześnie wziąć udział w Targach Trans Poland i nawiązywać nowe relacje biznesowe." – mówi Mirosław Ganiec.

Międzynarodowe Targi Transportu i Logistyki Trans Poland odbędą się w dniach 5-7 listopada 2014 w Warszawskim Centrum EXPO XXI na ul. Prądzyńskiego 12/14 Warszawa. Szczegóły na www.trans-poland.pl

Nasz portal jest patronem medialnym tego wydarzenia.

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!