Nowy IC_Katalog Online

, 17 listopada 2014, 12:15

Inter Cars przygotowuje się do uruchomienia nowego katalogu online. Będzie on zawierał pełną ofertę części, narzędzi, opon i akcesoriów do samochodów osobowych, ciężarowych i motocykli.

Program IC_Katalog Online to od wielu lat podstawowe narzędzie komunikacji firmy Inter Cars z warsztatami samochodowymi. Dzięki niemu mogą w łatwy sposób znaleźć potrzebny towar i złożyć  zamówienie przez internet, sprawdzić aktualną ofertę, zapoznać się z nowościami. Jest też wykorzystywany do tworzenia wycen napraw samochodów w oparciu o dane o czasach napraw, pobierania faktur i rozrachunków, komunikacji z produktowo-technicznym systemem HelpDesk, przygotowywaniem ofert. Bardzo dużą funkcjonalnością jest obsługa zleceń flotowych – zarówno od strony warsztatów flotowych jak i obsługiwanych podmiotów.

Aby poznać opinię o IC_Katalogu Online, Inter Cars przeprowadził kilkadziesiąt ankiet, rozmów i konsultacji z klientami na jego temat. Na podstawie zebranych danych stworzonoo IC_Katalog Online w najnowszej wersji, którego premiera zapowiadana jest na początek 2015 roku.

Interfejs nowego programu został zaprojektowany tak, by mógł zostać obsłużony dotykowo – na tablecie. Dzięki temubędzie możliwość dokonania wyboru części bezpośrednio przy pojeździe, bez konieczności powrotu do komputera znajdującego się w biurze. Logiczne i przejrzyste rozłożenie elementów graficznych ułatwi wyszukiwanie indeksów. Nie jest wymagana wysoka prędkość łącza.

Pierwsza wersja będzie działała tylko na tabletach z systemem Windows. Wkrótce po premierze IC_Katalog ONLINE rozpoczną się prace nad wersjami dla innych systemów operacyjnych, m.in. platform mobilnych takich jak Android, iOS i Windows Phone.

Najważniejszą różnicą pomiędzy nową wersją, a poprzednią jest to, że będzie ona działała online. Program sam pobierze wszystkie dane z Internetu (tzw. chmury) i umożliwi komfortową pracę bez konieczności codziennej i żmudnej aktualizacji danych. Nowy IC_Katalog Online to w pełni aktualna lista pojazdów, dostęp do nowości, a także aktualne ceny hurtowe i stany magazynowe.

Na szczególną uwagę zasługuje udoskonalona wyszukiwarka części, akcesoriów i opon. Pozwoli ona na dobór części i opon poprzez zestaw wielu cech. W przypadku opon może to być wysokość, średnica i szerokość. Nowością będzie także wyszukiwanie niektórych elementów w sposób graficzny.

Po pojawieniu się nowej wersji programu, wciąż będzie dostępna poprzednia. To z myślą o klientach, którzy potrzebują czasu na zmianę swoich przyzwyczajeń. Na pierwszy rzut oka, IC_Katalog Online w niczym nie przypomina poprzedniej wersji. Jednak już po chwili użytkownik poczuje, że zmiany nie są aż tak diametralne. Z poprzedniej wersji programu przeniesiono nawet najważniejsze skróty klawiaturowe i całą filozofię działania.

Zobacz film zapowiadający nowy katalog online:

 

Przetestuj IC_Katalog Online

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!