Karta paliwowa nie tylko do płacenia za paliwo

, 24 listopada 2014, 12:56

Zakres funkcjonalności kart paliwowych staje się coraz większy i od dawna wykracza już poza standardowe, bezgotówkowe regulowanie opłat za paliwo. Przykładem jest karta euroShell.

Swoją popularność karty paliwowe zawdzięczają szerokiemu zakresowi usług, z którego dzięki nim można skorzystać. Są one narzędziem bezgotówkowego rozliczania zakupu paliwa, produktów i usług na stacjach benzynowych. To jednak tylko ułamek możliwości, jakie karty dają przedsiębiorcom. Jedną z kart, posiadającą kompleksową ofertę skierowaną do firm z branży transportowej, jest karta euroShell.

– „Z kartą euroShell kierowca może przejechać przez całą Europę bez martwienia się o stan portfela. euroShell umożliwia bowiem bezgotówkowe regulowanie płatności m.in. za zakupy paliw, płynów eksploatacyjnych pojazdu, a także za opłaty drogowe. Tak kompleksowe rozwiązanie znacznie ułatwia zarządzanie flotą pojazdów, niezależnie od jej wielkości, a także usprawnia pracę kierowców” – powiedziała Ewa Galanty, Marketing Manager euroShell Card na Polskę, Ukrainę oraz kraje nadbałtyckie.

W Polsce kartą euroShell można uiszczać opłaty za viaTOLL oraz autostrady A1 i A2. Ponadto, klienci posiadający kartę euroShell, mogą w sposób bezpośredni lub za pomocą urządzenia pokładowego,  bezgotówkowo rozliczać opłaty i podatki za kursy po trasach w całej Europie. Użytkownicy karty mogą także regulować płatności za przejazdy przez tunele i mosty oraz dokonywać rezerwacji przepraw promowych, mając do wyboru ponad 1200 połączeń. To niezwykle wygodne rozwiązanie, które pozwala na zredukowanie do minimum wszystkich formalności na trasie. 

Dostępne są także usługi pomocy drogowej świadczone w 40 krajach w Europie przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Usługi obejmują naprawy mechaniczne, a także holowanie. Posiadaczom kart paliwowych Shell oferuje również serwis zwrotu podatku VAT z transakcji zagranicznych, m.in. za paliwo i  opłaty drogowe. To wygodne rozwiązanie, ponieważ klienci otrzymują z każdego kraju tylko jedną fakturę, co usprawnia zarządzanie kosztami  i przyspiesza zwrot podatku VAT. Ponadto, z kartą euroShell możliwy jest także zwrot akcyzy z zakupionego oleju napędowego w jednym z 6 państw europejskich: Belgii, Francji, Słowenii, Włoch, Hiszpanii oraz Węgier.

Wielość opłat, a co za tym idzie – rachunków i faktur, może przyprawiać właścicieli flot o zawrót głowy. Z kartą euroShell procesy administracyjne we flotach są znacznie prostsze – informacje o wszystkich dokonanych transakcjach klient otrzymuje na fakturach zbiorczych. Ponadto, istnieje możliwość wyboru elektronicznej formy otrzymywania faktur, co ułatwia sposób ich rozliczania.

Każdy z klientów posiada swój indywidualny kod  PIN, a także ma możliwość kontroli użycia karty poprzez aplikację Shell Card Online. Za pomocą jednego kliknięcia menedżer floty może określić za jakie produkty i usługi kierowcy będą mogli zapłacić kartą euroShell. Co więcej, w ramach struktury euroShell, o bezpieczeństwo zakupów dbają także specjalne zespoły przeciwdziałające możliwym nadużyciom.

Karta euroShell zintegrowana jest z zaawansowanym systemem telematycznym Shell FuelSave Partner, który umożliwia ograniczenie kosztów związanych z zakupami paliwa. Dzięki analizie zebranych danych w czasie rzeczywistym, operatorzy flotowi mogą zmniejszyć zużycie paliwa aż do 10%, zredukować emisję dwutlenku węgla oraz zoptymalizować wydajność kierowcy i podnieść efektywność floty.

Z kartą euroShell zostały zintegrowane także usługi online. Jedną z nich jest aplikacja Shell Card Online, która została stworzona do zarządzania kartami paliwowymi. Umożliwia ona zamawianie nowych kart oraz blokowanie i wymianę skradzionych. Za pomocą Shell Card Online klient ma możliwość otrzymywania szczegółów dokonanych transakcji, a także tych związanych ze zużyciem paliwa. Innym narzędziem online jest aplikacja Motorist, działająca na systemach iOS lub Android, która pozwala na błyskawiczną lokalizację najbliższej stacji Shell.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!