Nowoczesne prostowniki w warsztacie

, 24 listopada 2014, 16:00

Od akumulatora zależy prawidłowa praca urządzeń elektrycznych i elektronicznych, których w nowoczesnych pojazdach jest coraz więcej. Oferowane dzisiaj akumulatory nie zawsze współpracują z prostownikami starego typu, a niektórych z nich w ogóle nie można nimi ładować. To samo tyczy się elektroniki pracującej w samochodzie, która może zostać uszkodzona w momencie kiedy do instalacji auta zostaje podłączona nieodpowiednia ładowarka.

Dzisiaj to już nie tylko światła czy dmuchawa wentylatora w układzie ogrzewania, ale wiele urządzeń i odbiorników o dużym zapotrzebowaniu na prąd, których łączny pobór może przekraczać granice możliwości alternatora. Takie obciążenie, szczególnie w połączeniu z niskimi temperaturami jakie występują w okresie jesienno-zimowym w znacznym stopniu zmniejszają pojemność akumulatora i skracają jego żywotność.

Musimy również pamiętać o tym, że od sprawności akumulatora nie jest uzależniony jedynie sprawny rozruch auta, ale ma ona wpływ również na naprawy auta wykonywane w warsztatach. Już teraz instrukcje serwisowe zawierają informację o konieczności podłączenia do pojazdu prostownika i zapewnienie stałego napięcia podczas programowania sterowników lub wymiany klocków hamulcowych w autach z systemem EPB, nie mówiąc już chociaż by o zapewnieniu odpowiedniego zasilania dla sterowników podczas przeprowadzania ich diagnozy.

W ofercie Inter Cars SA można znaleźć modele prostowników, które pomogą prawidłowo i w najdłuższym okresie eksploatować wszelkiego rodzaju akumulatory w pojazdach oraz zapewniają bezpieczne zasilanie układu elektrycznego i elektroniki samochodu podczas prac wykonywanych w warsztatach samochodowych.

Prostowniki do nowoczesnych akumulatorów:

TELWIN
Indeks: 807571
DOCTOR CHARGE 30/50 6/12/24V jest wielofunkcyjnym elektronicznym prostownikiem z technologią POWER STREAM do kompleksowej obsługi akumulatorów typu WET mokrych-kwasowych, GEL żelowych, AGM z matą z włókna szklanego (MF bezobsługowych, spiralnych, do systemów Start-Stop) oraz wspomagania działań w serwisach i salonach samochodowych.

CTEK
Indeks: 56-995 i 40-016
Urządzenie serii MXTS firmy CTEK to zarówno zasilacz pamięci Flash, jak również bardzo mocna ładowarka warsztatowa wyposażona w najnowocześniejsze technologie. Została zaprojektowana do pracy z akumulatorami kwasowo-ołowiowymi 12 V i 24 V, oferuje bardzo zaawansowana technologie i jest bardzo łatwa w obsłudze. Ładowarka MXTS jest wyposażona w różne wyświetlacze pokazujące stan ładowania, napięcie ładowania, prąd, czas ładowania (h), wskazanie energii (Ah) dla celów kontroli stanu akumulatora.

Bosch
Indeks: 0 687 000 049
W ofercie firmy Bosch dostępne jest obecnie nowe urządzenie BAT 490 będące czołowym modelem z serii mobilnych ładowarek tej marki. Urządzenie pozwala regulować prąd ładowania stopniowo co 5 A, aż do maksymalnego poziomu 90 A. Dzięki temu idealnie nadaje się do szerokiego zastosowania w każdym warsztacie samochodowym.

Pełna oferta prostowników dostępna jest na stronie www.warsztat.intercars.com.pl

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!