Autos dla WOŚP

6 lutego 2015, 12:42

W ubiegłym roku firmie Autos udało się wylicytować Fiata 125p, który razem z wcielającym się w postać profesora Religi aktorem Tomaszem Kotem zagrał w filmie „Bogowie”. To jednak nie był koniec zaangażowania dystrybutora w szlachetną akcję – w tym roku jego park zabytkowych pojazdów powiększył się.

Fiat 126p

W tym roku celem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy było zebranie środków na podtrzymanie wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz godną opiekę medyczną seniorów. Z tej okazji do rodziny „fiacików Autosu”  dołączył poczciwy i znany wszystkim doskonale król polskich dróg, o którym Elektryczne Gitary śpiewały piosenkę pod wiele mówiącym tytułem „Fiat 126p”.

Chyba nie ma nikogo, kto by go nie znał albo nie miał z nim związanych sentymentalnych wspomnień z młodości. Maluch to rocznik 92. więc całkiem młody egzemplarz, ale za to przejechał swoje bo na liczniku ma 150 tysięcy kilometrów. Samochód na aukcję wystawiła firma SINEVIA z Nowego Dworu Mazowieckiego, a cały dochód ze sprzedaży zostanie przekazany na rzecz WOŚP.

Studencki Chopper

Autos wygrał także zaciętą walkę o unikalny, zbudowany przez trzech studentów Wydziału Mechanicznego Politechniki Białostockiej wyjątkowy chopper. Motocykl na pewno jedyny w swoim rodzaju, stworzony z pasją i zaangażowaniem. Napędzany silnikiem rzędowym 4-cylindrowym Kawasaki KZ1000 z 1982 roku o pojemności 1015 cm3 i mocy 95 KM.

Profesor Lech Dzienis wraz z jednym z konstruktorów choppera podczas podsumowania 23. Finału WOŚP w Białymstoku przekazali motocykl Robertowi Chimkowskiemu kierownikowi oddziału białostockiego Autos. Wraz z motocyklem firma otrzymała również „Certyfikat dobrego serca”.

Motocykl tuż po jego przekazaniu w Centrum Nowoczesnego Kształcenia w Białymstoku stanie się najprawdopodobniej ozdobą jednego z oddziałów firmy.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!