Iveco oficjalnym dostawcą Sky Racing Team VR46

16 marca 2015, 10:46

Logo IVECO po raz kolejny pojawi się na kombinezonach zawodników Sky Racing Team VR46 startujących w Mistrzostwach Świata Moto3. Moto3 to kategoria juniorów Mistrzostw Świata MotoGP, w której rywalizują wschodzące gwiazdy wyścigów motocyklowych.

Marka IVECO potwierdziła swoją rolę Oficjalnego Dostawcy zespołu, który został utworzony przez czołową europejską firmę z branży rozrywkowej Sky razem z firmą VR46 należącą do międzynarodowego mistrza sportu motocyklowego Valentino Rossi.

W najbliższej edycji Mistrzostw Świata Moto3, która rozpocznie się od Grand Prix Kataru w Doha w niedzielę 29 marca 2015 r., zespół będzie ścigał się na motocyklach KTM.

Podobnie jak w ubiegłym roku IVECO dostarczy dwa czarne pojazdy Stralis Hi-Way Euro VI z 500-konnymi silnikami. Stralis, należący do linii ciężkich pojazdów IVECO, wyróżnia się niezawodnością, niskim zużyciem paliwa, jakością i wysoką wartością dla klienta. Oba pojazdy zostaną oznakowane barwami zespołu. Jeden z nich będzie służył do transportu materiałów i jako mobilny warsztat, a drugi będzie spełniał funkcje reprezentacyjne.

Pojazdy są wyposażone w najnowsze rozwiązania techniczne podnoszące komfort pracy kierowcy, w tym fotele Hi-Comfort, oraz najlepsze pokładowe systemy telematyczne, takie jak Iveconnect, czyli ekskluzywny system IVECO łączący funkcje multimedialne, nawigację i dostęp do usług wspomagających prowadzenie pojazdu w jednym urządzeniu. W samochodach zamontowano także zwiększające bezpieczeństwo jazdy adaptacyjne tempomaty. Umożliwiają one utrzymywanie stałej prędkości zaprogramowanej przez kierowcę, ostrzegając go jednak o nadmiernym przybliżeniu się do pojazdu poprzedzającego.

IVECO wspiera Sky Racing Team VR46 już drugi rok z rzędu. Zawodnikami zespołu są dwaj Włosi: Romano Fenati z Le Marche i Alessandro Migno z regionu Emilia-Romania. Menedżerem zespołu jest Hiszpan Pablo Nieto urodzony w 1980 r.

IVECO będzie towarzyszyło Sky Racing Team VR46 we wszystkich europejskich etapach mistrzostw.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!