MASTER MECHANIC 2015 – przyjmowanie zgłoszeń rozpoczęte

30 marca 2015, 15:42

Ruszyła druga edycja konkursu wiedzy technicznej MASTER MECHANIC 2015 – samochody ciężarowe, organizowanego przez Inter Cars SA. Zgłoszenia do udziału w konkursie przyjmowane są do końca kwietnia br.

Konkurs Master Mechanic 2015 – samochody ciężarowe przeznaczony jest dla tych mechaników, którzy uczestniczą w szkoleniach technicznych organizowanych przez Inter Cars SA. Druga edycja różni się od pierwszej pod kilkoma względami. Tym razem oceniona zostanie nie tylko wiedza teoretyczna, ale także umiejętności praktyczne.

Jak się zgłosić?

Zgłoszenia do udziału w konkursie mogą dokonać wyłącznie właściciele warsztatów. Odbywa się to w formie elektronicznej poprzez wypełnienie formularza na stronie internetowej i wysłanie go. Formularz, regulamin konkursu i dodatkowe informacje dostępne są na stronie: www.szkolenia.intercars.com.pl. Aby móc zgłosić się do konkursu, należy udokumentować udział w ciężarowym szkoleniu technicznym (płatnym) organizowanym przez Inter Cars w latach 2013-2015. Termin przyjmowania zgłoszeń mija 30 kwietnia 2015 r.

Eliminacje i finał

Podobnie jak w zeszłym roku, konkurs przebiegnie w dwóch etapach. Etap pierwszy – eliminacje do finału – zostaną przeprowadzone w tym samym czasie w różnych lokalizacjach na terenie Polski. Będą to testy z pytaniami dotyczącymi wiedzy niezbędnej do obsługi i naprawy samochodów ciężarowych. Do finału zakwalifikuje się sześciu zawodników, którzy zdobędą największą liczbę punktów z testów.

Tegoroczną nowością jest przebieg zmagań finałowych, które odbędą się w nowym Centrum Szkoleniowym Inter Cars SA. Uczestnicy staną przed problemem wykrycia usterek w samochodzie ciężarowym, zdiagnozowania ich oraz określenia sposobu usunięcia. Kolejnym krokiem będzie naprawa pojazdu. Mechanicy będą mieli do swojej dyspozycji niezbędne narzędzia, mierniki, tester diagnostyczny i oscyloskop. Usterki te będą miały różny stopień skomplikowania i trudności zdiagnozowania oraz naprawy.

O miejscu zdobytym w konkursie zadecyduje łączna liczba punktów uzyskanych w finale za część praktyczną oraz w eliminacjach za test wiedzy technicznej dotyczącej samochodów ciężarowych. Dodatkowym kryterium branym pod uwagę będzie czas rozwiązywania testów wiedzy oraz czas znajdowania przyczyn usterek i ich usuwania w trakcie części praktycznej.

Nagrody

Właściciel warsztatu może zgłosić do udziału w konkursie tylko jedną osobę – swojego pracownika lub siebie. Nagrody w postaci zasilenia konta w programie IC Premia CASH przewidziane są zarówno dla zgłaszającego, jak i mechanika. W przypadku, gdy zawodnikiem w konkursie będzie właściciel warsztatu, to za zajęcie pierwszej lub drugiej, ewentualnie trzeciej lokaty uzyska dwie nagrody, tj. przewidzianą dla mechanika oraz drugą przeznaczoną dla właściciela warsztatu, o wartościach stosownych do zajętego miejsca w konkursie.

I miejsce – zawodnik otrzyma nagrodę w postaci zasilenia konta w programie IC Premia CASH o wartości 2000 zł, natomiast właściciel warsztatu, w którym on pracuje otrzyma nagrodę w postaci zasilenia konta w programie IC Premia CASH o wartości 5000 zł.

II miejsce– zawodnik otrzyma nagrodę w postaci zasilenia konta w programie IC Premia CASH  o wartości 1600 zł, natomiast właściciel warsztatu, w którym on pracuje otrzyma nagrodę w postaci zasilenia konta w programie IC Premia CASH o wartości 4000 zł.

III miejsce– zawodnik otrzyma nagrodę w postaci zasilenia konta w programie IC Premia CASH o wartości 1200 zł, natomiast właściciel warsztatu, w którym on pracuje otrzyma nagrodę w   postaci zasilenia konta w programie IC Premia CASH o wartości 3000 zł.

 

Wszyscy finaliści otrzymają także dyplomy potwierdzające udział w konkursie wiedzy technicznej stanowiące udokumentowanie poziomu wiedzy zawodowej oraz umiejętności praktycznych. Właściciele warsztatów, którzy zajmą pierwsze, drugie i trzecie miejsce otrzymają dodatkową nagrodę w postaci możliwości udziału w wybranym przez siebie szkoleniu technicznym organizowanym przez Inter Cars SA, dotyczącym samochodów ciężarowych. Uroczyste wręczenie nagród zwycięzcom odbędzie się na Gali Mistrzów Warsztatu 2015.

Zgłoszenia można składać pod linkiem

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!