Autosany dla Elbląga i Krosna

2 kwietnia 2015, 13:25

PKS Elbląg dokonał kolejnych zakupów autobusów AUTOSAN. Tym razem były to 2 sztuki międzymiastowych, 8 metrowych GEMINI. Miejski SANCITY 9LE został z kolei odebrany przez Miejską Komunikację Samochodową w Krośnie.

Autobusy dla Elbląga to 2 sztuki międzymiastowych, 8 metrowych GEMINI. Pojazdy zostały odebrane w marcu 2015 r. Zespoły jezdne zamontowane w autobusach to silniki CUMMINS i skrzynie biegów ZF. Dodatkowo wyposażone zostały w retarder elektromagnetyczny, klimatyzację, instalację elektryczną w przestrzeni pasażerskiej, WiFi, radio CB, immobiliser, fotel pilota. W każdym autobusie podróżować może 31 pasażerów na wygodnych fotelach uchylnych z przesuwem bocznym i 3-punktowymi pasami bezpieczeństwa.

GEMINI dołączyły do sześciu EUROLIDER-ów 9, które zasiliły tabor PKS-u w Elblągu w 2013 i 2014 roku.

Miejski SANCITY 9LE został w marcu odebrany przez Miejską Komunikację Samochodową w Krośnie, która również regularnie dokonuje zakupów w sanockiej firmie. Poprzednie dwa autobusy SANCITY 9LE eksploatowane są przez krośnieńską komunikację miejską niemal od roku. Autobus wyposażony został w silnik CUMMINS i automatyczną skrzynię biegów ALLISON. Jego pojemność pasażerska wynosi 60 osób, w tym 17 miejsc siedzących i miejsce przeznaczone do przewozu osoby na wózku inwalidzkim. W środkowych drzwiach zamontowana została rampa umożliwiająca wjazd wózka do wnętrza autobusu. Dodatkowo przystosowany został do montażu urządzeń elektronicznej informacji pasażerskiej wchodzącej w System Krośnieńskiej Karty Miejskiej.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!