Oleje przekładniowe ZF: niższe koszty eksploatacji pojazdów użytkowych

9 kwietnia 2015, 14:35

Przekładnie stosowane w nowoczesnych pojazdach użytkowych są złożonymi mechanizmami, które muszą sprostać wysokim wymaganiom dotyczącym niezawodności, wygody użytkowania oraz trwałości.

Przekładnie stosowane w nowoczesnych pojazdach użytkowych poddawane są znaczącym obciążeniom. Ich działanie musi być precyzyjne i niezawodne, przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej trwałości elementów oraz zapewnieniu jak najlepszego komfortu pracy kierowcy. Żywotność poszczególnych elementów przekładni zależy od jakości oleju przekładniowego. Eksperci firmy ZF Services zwracają uwagę na zalety płynące ze stosowania produktów najwyższej jakości:

– „Tańsze oleje przekładniowe nie spełniają często wysokich wymagań producentów pojazdów. Pozorna oszczędność na ich zakupie wiąże się z czasem z wyższymi wydatkami spowodowanymi szybszym zużywaniem elementów przekładni. Wyższa cena w pełni syntetycznych olejów zwraca się w tym wypadku, już w ciągu 12 – 18 miesięcy”.

W związku z powyższym, firma ZF Services w swojej ofercie posiada własne oleje, które opracowywane są na etapie projektowania przekładni. ZF-Ecofluid M jest olejem opracowanym specjalnie dla pojazdów użytkowych. Jego stosowanie umożliwia wydłużenie okresów pomiędzy kolejnymi wymianami: są one potrzebne co trzy lata, w przeciwieństwie do olejów mineralnych, które należy wymieniać co roku. Jest to korzystne nie tylko pod kątem finansowym, ale również przyczynia się do ochrony środowiska naturalnego. Stosowanie olejów syntetycznych znacząco zmniejsza liczbę awarii oraz chroni elementy przed zużywaniem podczas zazębiania się i synchronizacji przełożeń.

W porównaniu z mineralnymi i półsyntetycznymi olejami przekładniowymi, ZF-Ecofluid M zwiększa również wydajność przekładni. To z kolei pozwala ograniczyć zużycie paliwa o 1%, co daje roczne oszczędności na eksploatacji pojazdu rzędu kilkuset euro.
ZF Services oferuje także olej ZF-Ecofluid A Life przeznaczony do autobusów miejskich, dalekobieżnych i rejsowych oraz pojazdów specjalnych i szynowych. Olej ten obniża zużycie paliwa, umożliwiając jednocześnie efektywniejsze wykorzystanie mocy silnika, chroniąc przy tym przekładnię i poszczególne jej elementy przed przedwczesnym zużyciem.

ZF Services oferuje pełną gamę usług dla pojazdów osobowych, użytkowych, autobusów, maszyn budowlanych i rolniczych, urządzeń szynowych oraz stosowanych w branży morskiej – świadczonych zarówno dla niezależnych warsztatów, jak i dla klientów indywidualnych i flotowych. Znajdujące się w ofercie firmy ZF pakiety serwisowe obejmują kompleksową obsługę przez cały okres eksploatacji pojazdu, w tym m.in: wymiany zapobiegawcze, regenerację , renowację, wymianę skrzyni oraz usługi szkoleniowe i konsultacje. W Polsce proces tworzenia serwisów ZF jest na etapie rozbudowy. Obecnie na terenie kraju funkcjonuje jeden punkt serwisowy, a drugi zostanie uruchomiony w najbliższym czasie. Firma planuje również uruchomienie sieci punktów partnerskich zrzeszonych z tymi serwisami. Od zeszłego roku części do skrzyń biegów (Ecolite, Ecomid, Ecosplit, AS Tronic) są dostępne bezpośrednio u polskich dystrybutorów: Inter Cars, Opoltrans, Autos, Suder&Suder, Martex oraz Peter Renz.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!