Giełda ładunków dla transportu multimodalnego

4 maja 2015, 15:28

Firmy VIIA i WTRANSNET, przy okazji targów TRANSPORT LOGISTIC 2015 w Monachium, wspólnie ogłoszą wprowadzenie na rynek pierwszej Multimodalnej Giełdy Ładunków: VIIA+ powered by Wtransnet.

W Wtransnet, jak deklaruje Dyrektor Generalny, Jaume Esteve:

– „Uważamy za istotne, aby sektor transportu drogowego zintegrował się ze zrównoważoną i efektywną siecią ruchu poprzez multimodalność. Z tego powodu inicjujemy projekty ułatwiające naszym członkom rozpoczęcie bądź konsolidację z usługami transportu kombinowanego. Rozwój inteligentnych systemów informacyjnych i znajomość rynku, którą posiada Wtransnet, ułatwiają nawiązywanie relacji online pomiędzy firmami, które podzielają te same niepokoje, faktor kluczowy przy utworzeniu pierwszej Multimodalnej Giełdy Ładunków."

Dla CEO Wtransnet, to strategiczne porozumienie z tak ważnym partnerem jakim jest VIIA- SNCF Logistics jest kolejnym krokiem w umocnieniu pozycji firmy jako europejskiego dostawcy rozwiązań takich jak giełdy ładunków i narzędzi do zarządzania podwykonawcami w sektorze transportu i logistyki.

Przewóz towarów w transporcie kombinowanym opiera się na idei zrównoważenia przepływów, według Daniela Lebreton, Dyrektora Handlowego VIIA:

– „Zawsze próbowaliśmy ułatwić dostęp do kolei, zarówno poprzez innowacje w rodzaju wagonów, z których korzystamy jak i poprzez otwarcie terminala 24/7 i oferując częstotliwość wyjazdów na liniach, które wykorzystujemy. Ale chcemy iść znacznie dalej. Jak przechwycić niezrównoważone ilości przewożonych towarów przez różnych graczy, którzy dzisiaj przepełniają autostrady? Jak odpowiedzieć na potrzeby naszych klientów, którzy szukają rozwiązań trakcyjnych z terminali lub chcą znaleźć ładunki powrotne na swoje naczepy i kontenery? Odpowiedź brzmi: kontaktując graczy poprzez łatwe i bezpieczne rozwiązanie. Utworzenie pierwszej Multimodalnej Giełdy Ładunków było tak oczywiste jak nasza współpraca z Wtransnet, który podziela te same wartości: innowacji, bezpieczeństwa i pionierskiej wizji.”

Pierwsza Multimodalna Giełda Ładunków VIIA+ powered by Wtransnet będzie w pełni operatywna od 1 czerwca 2015 i dostępna bezpłatnie przez trzy miesiące w ramach promocji zarówno dla użytkowników Linii Kolejowych jak i dla członków Wtransnet.

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!