TVN Turbo zaprasza do oglądania programu „Na Osi”

, 13 maja 2008, 0:00

TVN Turbo zaprasza do oglądania kolejnych wydań „Na Osi”® – programu zajmującego się sprawami najszerzej pojętego transportu drogowego: zarówno towarowego jak i osobowego, zagadnieniami logistyki i spedycji. Audycja nadawana jest na antenie telewizji TVN Turbo. Premiera najbliższego  odcinka w sobotę 17.05. o godz. 14.00, powtórki przez cały tydzień: sob. o godz. 20:15, niedz. o godz. 17:30, pon. o godz. 14:00, wt. o godz. 10:00, śr. o godz.13:30, czw. o godz. 15:30. i 23:30.

Zobaczyć będzie można między innymi:


Testy budowlanych Mercedesów – w pierwszych dniach wyjątkowo w tym roku zimnej wiosny zaproszono dziennikarzy na prezentację kilku samochodów tej marki. Zanim jednak pozwolono ludziom mediów zasiąść za kierownicami Axorów i Actrosów, poproszono ich o zajęcie miejsc w zorganizowanej na miejscu próbnej sali konferencyjnej. Mimo tego, że wszyscy aż palili się do jazdy, to z zainteresowaniem wysłuchali informacji o wyspecjalizowanych modelach Mercedesów, przewidzianych do wszystkich zastosowań budowlanych. A potem już można było zasiąść za kierownicami. Dla Axorów przygotowano lżejszy tor. W ciągnikach zamontowane były nowe, specjalnie dla tego modelu opracowane, 12 biegowe, lekkie skrzynie przekładniowe systemu PowerShift. Przewidziane do najcięższych zadań Actrosy jeździły po torze odpowiednim do wszechstronnego sprawdzenia ich dzielności terenowej. Czteroosiowe wywrotki skierowano na wyrobisko kopalni piasku.

MAN TGS 6×6 – Od oficjalnej polskiej premiery MAN’a TGS minęło niewiele czasu, a już trafił do nas. Na pierwszy ogień wzięliśmy samochód budowlany. Ale zamiast schować samochód pod kloszem i podziwiać zdobywcę tytułu International Truck of the Year, postanowiliśmy zaprząc wywrotkę do roboty. Bo przecież do tego została zbudowana. Na podwoziu TGS’a zabudowano trójstronną wywrotkę Meiller Kipper. W takim wykonaniu ciężarówka może być z powodzeniem wykorzystywana do obsługi budów. Przywiezie na miejsce kruszywo, a zabierze gruz. Ze względu na swoje dość kompaktowe wymiary zmieści się na małych placach, a dzięki napędowi na wszystkie koła poradzi sobie także z bezdrożami.

Relacja z Pilskich Spotkań Szkoleniowych – w połowie kwietnia centrum konferencyjno – rekreacyjne w Płotkach koło Piły zaludniło się blisko 150 osobową reprezentacją środowisk blisko związanych z transportem. Zorganizowano tutaj pierwsze Pilskie Spotkania Szkoleniowe. Dyskusja prowadzona była w trzech blokach tematycznych, obejmujących zagadnienia samorządowe, ściśle transportowe, oraz problematykę szkolenia kierowców. Spośród wielu interesujących wystąpień, naszą uwagę zwróciło omówienie zagadnień związanych z odpowiednim mocowaniem ładunków.


Fiat Ducato – ten samochód to niewątpliwie jeden z rekordzistów w segmencie pojazdów dostawczych. Auto dostępne jest w dużej ilości wersji, różniąych się rozstawem osi, rodzajem nadwozia i wielkością przestrzeni ładunkowej. Od początku produkcji tego modelu w roku 1981 Fiat dostarczył odbiorcom już blisko dwa miliony aut.

Oprócz tego, w każdym programie przegląd najświeższych i najciekawszych informacji branżowych, czyli Stroboskop, a w nim: Iveco Daily samochodem dostawczym roku 2007; zapraszamy na IV Zlot „Master Truck” do Opola; wyniki sprzedaży samochodów dostawczych w Polsce; trwa horror na wschodnich granicach.

Na pytania widzów odpowiadają: starszy aspirant Dariusz Krzewski i inspektor Rafał Kochanowski. Program prowadzi Sławek Sochacki.

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!