TVN Turbo zaprasza do oglądania „Na Osi”

, 16 czerwca 2008, 0:00

TVN Turbo zaprasza do oglądania „Na Osi” – programu zajmującego się sprawami najszerzej pojętego transportu drogowego: zarówno towarowego jak i osobowego, zagadnieniami logistyki i spedycji. Audycja nadawana jest na antenie telewizji TVN Turbo. Premiera najbliższego odcinka w sobotę 21.06. o godz. 14.00, powtórki przez cały tydzień: sob. o godz. 20:15, niedz. o godz. 17:30 i 0:45, pon. o godz. 14:00, wt. o godz. 10:00, śr. o godz.13:30, czw. o godz. 15:30. i 23:30.

Zobaczyć będzie można między innymi:

Scania 8×4 – na czteroosiowym podwoziu szwedzkiej produkcji zabudowano skrzynię samowyładowczą. Pojazd napędza 12 litrowy silnik wysokoprężny, zbudowany w technice czterozaworowej. Jednostka rozwija moc maksymalną 420 koni i spełnia normę Euro 4 obywając się bez dodatków do paliwa dzięki układowi EGR. Mocne, odporne na przeciążenia zawieszenie, napęd przenoszony na obie osie tylne i system blokad mechanizmów różnicowych pozwalają tym autem poruszać się nie tylko po utwardzonych drogach.

Ford Transit Connect – dość harmonijne linie nadwozia tego niewielkiego dostawczaka mogą przypaść do gustu. Pod maską znajdziemy nowoczesną jednostkę wysokoprężną z serii duratorq. Regularnie ukształtowana ładownia ma w prezentowanej wersji blisko 3 metry sześcienne objętości. Ładowność samochodu przekracza 800 kg, a ładunek łatwo zabezpieczyć, bo producent montuje odpowiednie uchwyty.


Finał IX Olimpiady Techniki Samochodowej
– jedenastka finalistów przybyła do warszawskiej siedziby Mercedesa, gdzie zorganizowano ostateczną rozgrywkę tegorocznej Olimpiady. Walka toczyła się na dwóch stanowiskach, a zadania wszechstronnie sprawdzały wiedzę i umiejętności zawodników. Zwyciężył Michał Wójtowicz z Zespołu Szkół Samochodowych w Radomiu, a jego szkoła otrzymała tytuł Samochodowej Szkoły Roku.

Mistrzostwa Kierowców UICR – ponad 40 kierowców stawiło się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, aby wystartować w krajowych eliminacjach do Mistrzostw Świata Kierowców Zawodowych UICR. Wśród zawodników znalazła się jedna przedstawicielka płci pięknej. Rywalizowano na torze prób złożonym z kilku zadań, a jeżdżono ciężarówkami Iveco. Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach jesienią pojadą do Turynu, gdzie rozegrany będzie międzynarodowy finał tych Mistrzostw.

Oprócz tego, w każdym programie przegląd najświeższych i najciekawszych informacji branżowych, czyli Stroboskop, a w nim: Wielton oferuje elektrycznie składany dach do naczep samowyładowczych; wyjaśnienie w sprawie używania CB radia; Mercedes Sprinter 518 cdi.

Na pytania widzów odpowiadają: starszy aspirant Dariusz Krzewskii inspektor Rafał Kochanowski. Program prowadzi Sławek Sochacki.

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!