TVN Turbo zaprasza do oglądania „Na Osi”

, 24 czerwca 2008, 0:00

TVN Turbo zaprasza do oglądania „Na Osi” – programu zajmującego się sprawami najszerzej pojętego transportu drogowego: zarówno towarowego jak i osobowego, zagadnieniami logistyki i spedycji. Audycja nadawana jest na antenie telewizji TVN Turbo. Premiera najbliższego  odcinka w sobotę 28.06. o godz. 14.00, powtórki przez cały tydzień: sob. o godz. 20:15, niedz. o godz. 17:30 i 0:45, pon. o godz. 14:00, wt. o godz. 10:00, śr. o godz.13:30, czw. o godz. 15:30. i 23:30.

Zobaczyć będzie można między innymi:

MAN TGX 18.480 – ciężarówki serii TGX przyniosły MAN’owi siódmy tytuł "Truck of the Year", czyniąc niemieckiego producenta jedynym tak często wyróżnianym. Dlatego z całą pewnością warto poznać bliżej laureata, a za przykład posłuży ciągnik siodłowy 18.480. Pojazd w takiej wersji już od założeń projektantów powstawał z myślą o pokonywaniu długich tras. Co najmniej dwie ważne cechy przemawiają za takim właśnie użytkowaniem pojazdu. Jedną z nich jest duża, komfortowa kabina. Drugą mocny i ekologiczny silnik.

Renault Kerax hakowiec – Ten Kerax został przystosowany do specyficznych zadań. Seryjne podwozie uzupełniono dodatkowymi elementami. Obok urządzenia hakowego są tu hydrauliczne blokady tylnego zawieszenia, działające przy przeładowywaniu kontenera. To połączenie elementów standardowych ze specjalnymi stworzyło pojazd dobrze przygotowany do wyznaczonej mu roli. Z jednej strony nie wymaga odrębnych rozwiązań serwisowych, z drugiej daje znaczną pewność długotrwałego, niezawodnego działania.

Fiat Fiorino – do Fiata przylgnęła etykietka mistrza w konstruowaniu małych samochodów. Postanowiliśmy zatem sprawdzić, czy niewielkie, dostawcze Fiorino jest dziełem godnym takiego określenia. Jedni potrzebują stu metrowej objętości ładowni, innym wystarcza drobny ułamek tej przestrzeni. W modelu Fiorino ubrano ją w zgrabne i odpowiednio zaopatrzone nadwozie. Auto jest łatwe do prowadzenia i wykonywania prac przeładunkowych. Cechuje się też niewielkimi kosztami utrzymania.

DAF na Łaskich Wydmach – przeznaczone do ciężkiej roboty auta budowlane najlepiej poznawać w takich warunkach, w jakich na codzień będą użytkowane. Daf zaprosił więc dziennikarzy w okolice Łodzi. Na terenach, zwanych Łaskimi Wydmami, z całą pewnością samochody można poddać wymagającemu sprawdzianowi. Najpierw jednak dziennikarze mogli się sprawdzić w roli strongmenów. A potem, w czasie jazd, nie obeszło się bez przygód i potrzebna była pomoc. Może to dlatego, że DAF’y miały napęd tylko na dwie osie, co w tak ciężkim terenie okazało się niewystarczające, a może mniej doświadczeni kierowcy nie potrafili sobie poradzić? W końcu mimo kurzu i najeżonego trudnościami terenu wszyscy jakoś dotarli do końca trasy.

Oprócz tego, w każdym programie przegląd najświeższych i najciekawszych informacji branżowych, czyli Stroboskop, a w nim: szkolenie handlowców MAN’a w Krakowie i Niepołomicach; targi „Autotec” w Brnie; Wielton uruchomił najnowocześniejszą w Polsce lakiernię; Volkswagen Transporter.

Na pytania widzów odpowiadają: starszy aspirant Dariusz Krzewski inspektor Rafał Kochanowski. Program prowadzi Sławek Sochacki.

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!