TVN Turbo zaprasza do oglądania kolejnych wydań „Na Osi”

9 lipca 2008, 0:00

TVN Turbo zaprasza do oglądania kolejnych wydań „Na Osi”® – programu zajmującego się sprawami najszerzej pojętego transportu drogowego: zarówno towarowego jak i osobowego, zagadnieniami logistyki i spedycji. Audycja nadawana jest na antenie telewizji TVN Turbo. Premiera najbliższego odcinka w sobotę 12.07. o godz. 14.00, powtórki przez cały tydzień: sob. o godz. 20:15, niedz. o godz. 17:30 i 0:45, pon. o godz. 14:00, wt. o godz. 10:00, śr. o godz.13:30 i 23.00, czw. o godz. 15:30.

Zobaczyć będzie można między innymi:

Scania Irizar PB – ten autokar zwraca na siebie uwagę każdego, kto go zobaczy. Nadwoziu nadano charakterystyczną, a przy tym ładnie skomponowaną linię. Jej dodatkową zaletę stanowi starannie dopracowana aerodynamika. Napędza go, zabudowany z tyłu, 480 konny silnik wysokoprężny. Spełnienie wymogów normy Euro 4 uzyskano poprzez zastosowanie układów: wysokociśnieniowego wtrysku HPI, oraz recyrkulacji spalin EGR. Napęd przenoszony jest przez 12 biegową skrzynię przekładniową z układem opticruise, który automatycznie wybiera odpowiedni bieg w celu zapewnienia płynnej i ekonomicznej jazdy.

KH Kipper – pochodzące z tej kieleckiej firmy zabudowy samowyładowcze spotykamy na pojazdach wszystkich marek, bo ich producent ukierunkował proces produkcyjny na uniwersalność swoich wywrotek. Przejawia się ona w dostosowaniu ram pomocniczych, stanowiących podstawę zabudowy, do ram nośnych samochodów. Niezwykle solidne zespolenie tych elementów uzyskano poprzez zastosowanie wysoko wytrzymałych łączników. KH Kipper wytwarza zabudowy o dużej rozpiętości parametrów, ale bez wyjątku zbudowane z materiałów o podwyższonej wytrzymałości na ścieranie. Podłogi wykonywane są ze stali noszącej oznaczenie handlowe Hardox, na ściany boczne lub burty wykorzystuje się stal o nazwie Domex.

MB Sprinter 518 cdi – prezentowany furgon o podwyższonej ładowności należy do segmentu samochodów dostawczych. Dopuszczalna masa całkowita tego samochodu wynosi 5 ton, a ładowność sięga 2500kilogramów. Zewnętrznym atrybutem tych parametrów auta jest bliźniacze ogumienie tylnej osi. Ładownia o regularnych kształtach pomieści 14metrów sześciennych ładunku. Seryjnie montowane uchwyty do mocowania przewożonych towarów pozwalają je łatwo zabezpieczyć na czas transportu.

Wspomnienia z minionych zlotów Master Truck – opolski Międzynarodowy Zlot Ciężarowych Pojazdów Tuningowanych „Master Truck” znalazł już swoje stałe miejsce nie tylko w kalendarzu trakerskich imprez, ale także w sercach wszystkich miłośników pojazdów ciężarowych. Dwudniowa impreza gromadzi coraz liczniej przybywające ciężarówki, a ostatnio także nieco mniejsze pojazdy dostawcze. Bez względu na ich wielkość, auta, dzięki niebanalnemu tuningowi wzbudzają zachwyt ogromnych rzesz widzów odwiedzających Zlot.

Oprócz tego, w każdym programie przegląd najświeższych i najciekawszych informacji branżowych, czyli Stroboskop, a w nim: coraz popularniejsze są przewozy ciężarówek przez Austrię pociągiem; nowy Mercedes Actros wpisany do księgi rekordów Guinnessa; w Słupsku uruchomiono nowy serwis Scanii; Mercedes Viano. Na pytania widzów odpowiadają: starszy aspirant Dariusz Krzewski inspektor Rafał Kochanowski. Program prowadzi Sławek Sochacki.

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!