TVN Turbo zaprasza do oglądania kolejnych wydań „Na Osi”

21 lipca 2008, 0:00

TVN Turbo zaprasza do oglądania kolejnych wydań „Na Osi”® – programu zajmującego się sprawami najszerzej pojętego transportu drogowego: zarówno towarowego jak i osobowego, zagadnieniami logistyki i spedycji. Audycja nadawana jest na antenie telewizji TVN Turbo. Premiera najbliższego odcinka w sobotę 26.07. o godz. 14.00, powtórki przez cały tydzień: sob. o godz. 20:15, niedz. o godz. 17:30 i 0:45, pon. o godz. 14:00, wt. o godz. 10:00, śr. o godz.13:30 i 23.00, czw. o godz. 15:30.

Zobaczyć będzie można między innymi:

Rekord Mercedesa Actrosa – od niedawna, w znanej na całym świecie księdze rekordów Guinnessa, swoje miejsce znalazł Mercedes Actros. Został tam wpisany jako „Najbardziej ekonomiczny 40-tonowy samochód ciężarowy”. Podczas jazd testowych prowadzonych na torze w miejscowości Nardo, leżącej na południu Włoch, pojazd uzyskał średnie zużycie paliwa wynoszące 19,44 l/100km. Nad prawidłowością przebiegu testu czuwali specjaliści z Niemieckiego Stowarzyszenia Kontroli Pojazdów Mechanicznych DEKRA.

Kontrole transportu drogowego w Austrii – otwarcie serwisu w Słupsku – w Polsce kontrolą transportu drogowego zajmują się co najmniej dwie służby. Podobnie jest w wielu innych krajach. Austria znalazła swój sposób – wszystkim zajmuje się tamtejsza Policja. Kontrole skupiają się na kilku obszarach. Jeden z nich dotyczy kierowcy, drugi stanu technicznego pojazdu, następny ładunku i dokumentów przewozowych. Trudno ocenić, czy Austriacka metoda, skupiająca wszystkie działania kontrolne w rękach jednej służby jest lepsza od naszego rozwiązania. W obu przypadkach chodzi przecież o taki sam efekt.

Ford Transit – zmodernizowany Ford Transit wybrany został samochodem dostawczym roku 2007. Werdykt jury stwierdzał: „inżynierowie Forda sięgnęli po jeden z najlepszych samochodów dostawczych Europy i uczynili go jeszcze lepszym.” Wygląd przodu auta jednoznacznie kojarzy się z masywnym wzorcem samochodów amerykańskich. Potężna atrapa zachodzi dość głęboko na przedni zderzak. Pod maską pokazywanego pojazdu mieści się 140 konny turbodiesel o pojemności 2,4 litra. Jednostka spełnia normę czystości spalin Euro 4 i zapewnia Transitowi bardzo dobre właściwości jezdne zarówno w ruchu miejskim, jak i na trasie.

Renault Kerax i Lander w kamieniołomie pod Krakowem – kopalnia porfiru i diabazu w Krzeszowicach pod Krakowem została przez Renault na jeden dzień zamieniona na tor doświadczalny. Pochodzące sprzed około 250 milionów lat skały miały posłużyć testowaniu nowoczesnych ciężarówek. Ten bardzo mocny kontrast pomiędzy prehistorycznymi minerałami, a współczesnymi samochodami nie był jedynym – drugi, chociaż chyba nie aż tak mocny, tworzyły różne profesje zaproszonych na jazdy testowe gości.

Oprócz tego, w każdym programie przegląd najświeższych i najciekawszych informacji branżowych, czyli Stroboskop, a w nim: walne zgromadzenie delegatów ZMPD; migające światło zielone nadal obowiązuje w Austrii; prezentacja samochodów komunalnych w Wiśle; Lublin. Na pytania widzów odpowiadają: starszy aspirant Dariusz Krzewski i inspektor Rafał Kochanowski. Program prowadzi Sławek Sochacki. Na pytania widzów odpowiadają: starszy aspirant Dariusz Krzewski inspektor Rafał Kochanowski. Program prowadzi Sławek Sochacki.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!