TVN Turbo zaprasza do oglądania kolejnych wydań „Na Osi”

16 marca 2009, 0:00

TVN Turbo zaprasza do oglądania kolejnych wydań „Na Osi”® – programu zajmującego się sprawami najszerzej pojętego transportu drogowego: zarówno towarowego jak i osobowego, zagadnieniami logistyki i spedycji. Audycja nadawana jest na antenie telewizji TVN Turbo. Premiera najbliższego odcinka w sobotę21.03. o godz. 14.00; powtórki przez cały tydzień: nd. o godz. 15:00, pn. o godz. 4:45, śr. o godz. 10:30 i 23.00, czw. o godz. 4:15 i 12:30, pt. o godz. 6:00 i 15:00.

Zobaczyć będzie można między innymi:

Mercedes Axor śmieciarka – na trzy osiowym podwoziu Mercedesa Axora 2629 polska firma Ekocel z Pucka zabudowała swojej produkcji nadwozie komunalne. Tym samym powstał pojazd specjalny, przeznaczony do wywozu odpadów komunalnych. Stosunkowo niewielkie gabaryty tej śmieciarki pozwalają wykorzystywać ją także w mniej przestronnych miejscach. Zwrotność samochodu poprawia ciekawie rozwiązana wleczona oś skrętna, a ekologiczna jednostka napędowa sprawia, że pojazd mniej szkodzi środowisku.

Fabryka Renault w Bourg en Bresse – w leżącym na wschodzie Francji 40 tysięcznym Bourg en Bresse znajduje się fabryka ciężarówek Renault, która wyprodukowała już pół miliona pojazdów. Jubileuszowe Magnum wyjechało z zakładu w 2006 roku. Poza tym modelem fabryka buduje także samochody Premium i Kerax we wszystkich odmianach. Rozlokowane na ponad 100 hektarach zakłady w Bourg en Bresse produkują pojazdy ciężarowe już od kilkudziesięciu lat.

Fabryka naczep Wielton – już od kilkunastu lat w wieluńskiej firmie „Wielton” powstają naczepy, znane nie tylko polskim użytkownikom. Produkcja przebiega zgodnie z posiadanym certyfikatem ISO 9001. Naczepy budowane są w nowoczesnych zakładach, których integralną częścią jest własne biuro konstrukcyjne. To tu myśl inżyniera przekuwana jest najpierw w wirtualny model pojazdu, aby po szczegółowym opracowaniu każdego detalu trafić na zautomatyzowane linie produkcyjne.

Konferencja prasowa DAF”a – nowy serwis DAF”a w Długołęce pod Wrocławiem, gościł niedawno liczne grono branżowych dziennikarzy, którym przedstawiono wyniki sprzedaży holenderskich pojazdów za ubiegły rok oraz plany na rok nadchodzący. Była także sposobność, aby zwiedzić obiekt i zobaczyć jego wyposażenie.

Oprócz tego, w każdym programie przegląd najświeższych i najciekawszych informacji branżowych, czyli Stroboskop, a w nim: teksańska fabryka w Denton wyprodukowała 300000 ciężarówek Peterbilt; grypa za kierownicą może być równie niebezpieczna jak alkohol; posłowie chcą utworzenia automatycznego systemu nadzoru nad ruchem drogowym; Nissan Cabstar. Na pytania widzów odpowiadają: starszy aspirant Dariusz Krzewski i starszy inspektor Rafał Kochanowski. Program prowadzi Sławek Sochacki.

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!