TVN Turbo zaprasza do oglądania najbliższego odcinka „Na Osi”

10 sierpnia 2009, 0:00

TVN Turbo zaprasza do oglądania kolejnych wydań „Na Osi”® – programu zajmującego się sprawami najszerzej pojętego transportu drogowego: zarówno towarowego jak i osobowego, zagadnieniami logistyki i spedycji.

Audycja nadawana jest na antenie telewizji TVN Turbo.
Premiera najbliższego odcinka w sobotę 15.08. o godz. 14.00;
powtórki przez cały tydzień: nd. godz. 2:35, 8.15 i 15:00, pn. godz. 0:30 i 16:30, wt. godz. 4:50, śr. godz. 2:05 i 10:30, czw. godz. 2:20, 12:30 i 23:05,

pt. godz. 6:00 i 15:00 oraz w następną sobotę o godz. 2:10.

Zobaczyć będzie można między innymi
:

Mercedes „Safety on tour”
– już od kilku lat, także w Polsce, Mercedes zaprasza użytkowników swoich pojazdów dostawczych na swoisty trening. Przeprowadzany jest zwykle na jakimś lotnisku. Dostawcze Vito i Sprintery są standardowo wyposażane w kilka systemów elektronicznych, pomagających kierowcy bezpiecznie prowadzić pojazd i umożliwiających zażegnanie niebezpieczeństwa. Ale żeby wiedzieć jak potrafią wspomóc kierowcę, trzeba pojeździć w ekstremalnych warunkach. Takie właśnie są stwarzane podczas

treningu „Safety on Tour”, podczas którego równie wielką wagę przykłada się do prawidłowego rozmieszczenia i zamocowania ładunku.

Ważenie aut w USA
– w Stanach Zjednoczonych podobnie jak w Europie, obowiązują normy prawne określające dopuszczalne masy, naciski osi i gabaryty pojazdów ciężarowych. Nad ich przestrzeganiem czuwa – podobnie jak to jest z przepisami o czasie pracy kierowcy – policja stanowa. Dopuszczalna masa całkowita i maksymalne gabaryty pojazdu różnią się w zależności od stanu. W niektórych można się poruszać zestawami z trzema naczepami, w innych z dwiema, jednak najpopularniejsze są standardowe zestawy z jedną naczepą. Amerykanie wymyślili prosty sposób na regulację nacisku osi. W niektórych naczepach wózek można w pewnym zakresie przesuwać i poprzez to zmieniać wartość nacisku osi.

V Międzynarodowy Zlot Ciężarowych Pojazdów Tuningowanych „Master Truck” – zorganizowany – pod patronatem TVN Turbo – przez program "Na osi", Politechnikę Opolską, Komendę Wojewódzką Policji w Opolu i zarządzający miastem bez granic Urząd Miasta Opola, Zlot dawał odwiedzającej go publiczności możliwość podziwiania pięknych ciężarówek. Ale jak zwykle było też wiele możliwości zdobycia cennych nagród w licznych konkursach. Niektóre z nich przeprowadzali policjanci i te były wyraźnie ukierunkowane na propagowanie prawidłowych zachowań w ruchu drogowym. Były także rozgrywki o czysto zabawowym charakterze, wśród których pierwsze skrzypce grały te, prowadzone pod egidą Castrola. W innych z kolei gwiazdą był Mercedes Actros, a w jednym główna rola przypadła radiowozowi ITD. Zwycięzcy każdego z konkursów obsypani zostali gradem cennych nagród.

Oprócz tego, w każdym programie przegląd najświeższych i najciekawszych informacji branżowych, czyli Stroboskop, a w nim: rozsuwana naczepa ekspozycyjno-konferencyjna polskiej produkcji; wkrótce zmieni się oznakowanie węzłów drogowych na polskich autostradach; znaczący spadek zamówień nowych pojazdów użytkowych; oszczędny Citroen Nemo.
Na pytania widzów odpowiadają: Starszy aspirant Dariusz Krzewski i starszy inspektor Rafał Kochanowski.
Program prowadzi Sławek Sochacki.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!