TVN Turbo zaprasza do oglądania najbliższego odcinka "Na Osi"

4 stycznia 2010, 0:00

TVN Turbo zaprasza do oglądania kolejnych wydań „Na Osi”®, programu zajmującego się sprawami najszerzej pojętego transportu drogowego: zarówno towarowego jak i osobowego, zagadnieniami logistyki i spedycji. Audycja nadawana jest na antenie telewizji TVN Turbo.

Premiera najbliższego odcinka w sobotę 09.01. o godz.14.00; powtórki przez cały tydzień: nd. godz. 4:50, 7:15 i 15:00, pn. godz. 8:30 i 16:00, wt. godz. 10:00, śr. godz. 6:00, 23:30, czw. godz. 4:05, pt. godz. 2:55, 6:30, a zobaczyć będzie można między innymi:

– Nowa Scania R – zaledwie w kilka tygodni po jej polskiej premierze mogliśmy zasiąść za kierownicą Scanii R nowej generacji. Na zewnątrz samochód poddano raczej niewielkim zmianom. Więcej ich znajduje się w kabinie. Zaskakuje brak pedału sprzęgła, a proponowany przez Szwedów system Scania Driver Support wręcz domaga się oddzielnego potraktowania.

– Czy ośrodki są gotowe do szkoleń – temat szkoleń kierowców zawodowych budzi sporo kontrowersji. Przy obowiązujących od nieco ponad roku regulacjach prawnych już próbuje się manipulować. A tymczasem ośrodki szkoleniowe wydały spore pieniądze na dostosowanie się do tych przepisów.


– „Bądź bezpieczny – uratuj życie” – pod takim hasłem przygotowano w Instytucie Transportu Samochodowego pokaz, jak prostymi metodami można poprawić widoczność wszystkich użytkowników dróg. Jednym z jego organizatorów był Mercedes-Benz, którego wszystkie pojazdy: osobowe, dostawcze i ciężarowe można z pewnością zaliczyć do takich, w których zagadnienie widoczności należy do najważniejszych.

– Grzesiek i DAF –
Grzegorz Stalke, zwany „Prezesem”, od 20 lat jest zawodowym kierowcą, a od 2 włada oddziałem 300 wojowników. Dowodzi nimi bardzo sprawnie, bo w każdej chwili są tam, gdzie Grzesiek sobie życzy. Budzą przy tym ogromne zainteresowanie i zdobywają liczne nagrody. Wizerunki owych „300” ozdabiają DAF”a, którym „Prezes” jeździ.

Oprócz tego, w każdym programie przegląd najświeższych i najciekawszych informacji branżowych, czyli Stroboskop, a w nim: firma STS wyróżniona przez Daimlera; na naszej wschodniej granicy prześwietlają ciężarówki; być może już niedługo ciężarowe Volvo napędzane będą metanem; Fiat Luxoo.

  Na pytania widzów odpowiadają: sierżant sztabowy Janusz Bereszczyński i starszy inspektor Rafał Kochanowski. Program prowadzi Sławek Sochacki.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!