Znajomość angielskiego, a wynagrodzenie

20 czerwca 2005, 0:00

Tak jak już wspomniano przy publikacji poprzednich informacji dotyczących wynagrodzeń, jest wiele czynników które wpływają na wartość wynagrodzenia. Jednym z nich jest znajomość języka obcego, a w szczególności języka angielskiego.
Poniżej prezentujemy wykres przedstawiający rozkład miesięcznych wynagrodzeń brutto ze względy na znajomość języka angielskiego.


Wykres przestawia miesięczne wartości wynagrodzeń brutto
(podane wartości to mediany/wartości środkowe)
Na podstawie powyższych danych można zauważyć, że poziom wynagrodzenia zależy od znajomości języka angielskiego, ale dopiero od pewnego poziomu jego znajomości. Pensje osób, które nie znają, ewentualnie słabo lub średnio znają język angielski nieznacznie się różnią. Istotnie więcej zarabiają osoby, które dobrze posługują się językiem. Na najwyższe jednak wynagrodzenie mogą liczyć osoby biegle posługujące się językiem angielskim.


Należy tu jednak podkreślić, że znajomość języka ściśle wiąże się z zajmowanym stanowiskiem, co może być bardziej oczywistym wytłumaczeniem powyższej zależności.


Informacja powstała w oparciu o wyniki Internetowego Badania Wynagrodzeń przeprowadzonego przez portal wynagrodzenia.pl wraz z wp.pl , interia.pl , bankier.pl , pracuj.pl , jobs.pl , gazetaprawna.pl , jobuniverse.pl , biznesnet.pl , kobiety.pl , cvonline.pl , bestoferta.pl , prawo-pracy.pl , ipis.pl , modernmarketing.pl .  

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!