W segmencie ciężarowym głównie redukcja kosztów

2 marca 2009, 0:00

Kryzys ekonomiczny nie szczędzi branży transportowej. Nieuchronny wydaje się spadek popytu na usługi przewozowe a co za tym idzie ciągle gorszą sytuację dla dystrybutorów części zamiennych do samochodów ciężarowych. Mniejszy popyt na usługi transportowe i części zamienne to także trudniejsza sytuacja dla warsztatów zajmujących się naprawą samochodów ciężarowych.

Z sondażu przeprowadzonego przez portal TruckFocus.pl wynika, iż prawie połowa osób związanych z segmentem ciężarowym planuje w 2009 roku przede wszystkim redukcję kosztów (45,2%). Ciekawe jest natomiast to, że kryzys gospodarczy przez niektórych postrzegany jest jako szansa na wzmocnienie firmy, ponieważ prawie 20% badanych zamierza rozbudować swoją firmę. Być może oznacza to myślenie perspektywiczne gdy zacznie się progres gospodarczy przedsiębiorstwo może złapać wiatr w żagle i prosperować lepiej niż dotychczas. W sondażu 14,4 % osób deklaruje, iż w obecnym roku planuje poszerzyć swoją ofertę, co również może świadczyć o drogach poszukiwania rozwiązań w tym trudnym okresie, bo przecież szersza oferta to możliwość zaspokojenia potrzeb większej grupy klientów. Prawie 12 % osób biorących udział w sondażu deklaruje, iż w obecnym roku nie zamierza wprowadzać poważniejszych zmian w funkcjonowaniu firmy. Optymizmem napawa również to, iż 10% biorących udział w sondażu zamierza zwiększyć ilość pracowników w swoich firmach, co może oznaczać, iż pomimo trudnej sytuacji są przedsiębiorstwa, które się całkiem nieźle rozwijają i notują zwiększone w porównaniu do ubiegłego roku obroty.

Pozostaje życzyć wszystkim sukcesów i przede wszystkim mądrych i trafnych decyzji w prowadzeniu przedsiębiorstwa.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

83.24.238.*, 2 marca 2009, 0:00 0 0

Pamiętajmy tylko że pracownik też koszt i jeśli 42% firm zaczną redukować pracowników to nie zapowiada się różowo :-(

Odpowiedz

83.21.60.*, 2 marca 2009, 0:00 0 0

oby tak sie nie stalo, choc juz teraz widac, ze "nowi" beda mieli trudno z praca

Odpowiedz

83.24.238.*, 2 marca 2009, 0:00 0 0

Oby pracodawcy mieli świadomość, że koszt wdrożenia nowego pracownika może być znacznie większy niż utrzymania teraz w trudnych chwilach nas wszystkich - wtedy nam nic nie grozi.

Odpowiedz

83.24.238.*, 3 marca 2009, 0:00 0 0

Masz rację coraz częście się niestety słyszy że firmy- skądinąd wszystkim nam znane zwalniają 10 pracowników ,zeby zatrudnić 10 "zielonych".
Przed zwierzchnikami wygląda to ze natychmiast zredukowali koszty, ale nikt nie liczy kiedy nowy zacznie na firmę zarabiać:-(
Najmądrzejsi wyłuskują zwolnionych:-)))))))))))))))))))

Odpowiedz