Trwałość amortyzatorów najważniejsza!

10 czerwca 2009, 0:00

Jednym z podstawowych praw konsumenta jest prawo wyboru. Pozwala ono na swobodny, niczym nie skrępowany wybór produktu czy usług. Konsument w oparciu o swoje możliwości finansowe i określone potrzeby może decydować o tym, jaki produkt wybrać. Portal TruckFocus przeprowadził sondaż, którego celem było określenie preferencji i kryteriów, którymi klienci kierują się przy wyborze marki amortyzatorów do samochodów ciężarowych.

Analiza wyników pokazała, iż podstawowym kryterium wyboru marki amortyzatorów jest ich trwałość. Tę odpowiedź wskazało 34,2 % osób biorących udział w sondażu. Wynik ten pokazuje, iż mimo kryzysu w branży motoryzacyjnej konsumenci zwracają największą uwagę na trwałość i niezawodność amortyzatorów. Ich cena jako kryterium wyboru znalazła się dopiero na trzecim miejscu (24,2 %). Dla klientów chcących zakupić amortyzatory do samochodu ciężarowego ważniejszym kryterium od ceny, jaką poniosą w związku z wymianą tych części jest zaufanie do marki produktu (24,8 %).

 
Dla osób biorących udział w sondażu przede wszystkim te trzy wymienione kryteria wyboru amortyzatorów dla samochodów ciężarowych są najbardziej istotne. Na dalszych pozycjach wskazywano dostępność marki (11,8 %), co może trochę zaskakiwać, ponieważ samochody ciężarowe wykorzystywane są zazwyczaj w celach zarobkowych i nie mogą stać w oczekiwaniu na części. Okres gwarancji natomiast wydaje się najmniej istotny. Odpowiedź taką wskazało zaledwie 3,1 % osób. Może to wynikać z faktu, iż wysoka niezawodność i trwałość marek amortyzatorów (co zresztą jest najistotniejszym kryterium wyboru) powoduje, iż warunki gwarancji udzielanej przez producenta na produkt nie mają większego wpływu na wybór.

Więcej informacji na temat badania rynku udzieli:

Alfred Franke

Dyrektor działu analiz rynku
e-mail: alfred.franke@motofocus.pl
Tel. 22 773 87 74

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!