Firma ESA Logistyka klientem SEGRO

, 12 lutego 2017, 14:17

Firma ESA Logistyka, jeden z liderów branży logistycznej w regionie Europy Środkowej, została nowym klientem SEGRO. Na prawie 3 300 m2 nowoczesnej powierzchni magazynowej w SEGRO Logistics Park Stryków, będzie składować produkty wykorzystywane do najnowocześniejszych rozwiązań z zakresu ITC oraz IoT, wykorzystując pionierskie technologie automatyzacyjne marki Hitachi. W transakcji pośredniczyła firma Renthis Estate.

ESA Logistyka jest dostawcą kompleksowych rozwiązań obejmujących m.in. transport, magazynowanie, a także outsourcing logistyki oraz szeroki zakres usług dodanych (VAS). Spółka działa na rynkach Polski, Czech, Słowacji oraz Węgier, a jej strategicznym partnerem w zakresie realizacji procesów biznesowych jest japońska firma Hitachi Transport System. Umowa podpisana z SEGRO obejmuje wynajem niemal 3 300 m2 nowoczesnej powierzchni magazynowej w istniejącym już budynku na terenie SEGRO Logistics Park Stryków.

– Kluczowym czynnikiem, który wpłynął na naszą decyzję o wyborze SEGRO Logistics Park w Strykowie było jego doskonałe położenie. W naszej ocenie przemyślana i efektywna lokalizacja biznesu nie tylko zwiększa jego efektywność operacyjną, ale pozwala również realizować zrównoważoną politykę ekologiczną firmy. Naszym celem jest stałe budowanie przewagi konkurencyjnej w oparciu o metodykę Lean, a także technologię automatyzacyjną, której dostawcą jest firma Hitachi. Zamierzamy rozwijać oba te obszary i jesteśmy przekonani, że inwestycja na terenie SEGRO Logistics Park w Strykowie jest ważnym punktem w realizacji tego założenia – ocenia Dariusz Walczyk, Kierownik Produktu Magazynowego ESA Logistyka.

„ESA Logistyka to przykład firmy, która swój dynamiczny rozwój zawdzięcza wykorzystaniu najnowocześniejszych technologii przeznaczonych dla branży logistycznej. Ich wdrożenie wymaga nie tylko specjalistycznej wiedzy, ale także odpowiednich warunków. Cieszymy się, że ESA Logistyka wybrała obiekt SEGRO w Strykowie. Podobnie jak we wszystkich naszych parkach, również tutaj oferujemy duże możliwości adaptacyjne powierzchni, spełniając oczekiwania najbardziej wymagających branż i odpowiadając na potrzeby związane z ekspansją biznesu – mówi Waldemar Witczak, Dyrektor Regionalny SEGRO.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!