HELLA – oświetlenie dla każdego segmentu pojazdów

13 czerwca 2014, 8:14

Działalność firmy HELLA nie ogranicza się do oferowania swoich produktów na rynku samochodów osobowych i ciężarowych. Od lat HELLA wspiera producentów sprzętu Agro oraz pojazdów do zastosowań specjalnych. Te segmenty rynku wymagają szczególnej, dostosowanej do konkretnych zadań, oferty.

Hella w segmencie rolniczym i komunalnym

Na rynku aftermarketowycm, HELLA proponuje użytkownikom pojazdów rolniczych wybór pomiędzy kilkoma gamami produktów oświetleniowych. Są one dopasowane cenowo do możliwości odbiorców. Na szczycie listy produktów znajduje się gama reflektorów segmentu Premium. Tworzą ją reflektory Power Beam oraz Ultra Beam LED. Charakteryzują się one wysoką sprawnością, dlatego można stosować je w szczególnie trudnych warunkach, np. podczas nocnej pracy w zróżnicowanym terenie.

Na średniej półce cenowej HELLA znajdują się reflektory o mniejszej mocy, oferujące kompromis pomiędzy skutecznym oświetleniem oraz trwałością. Na tej półce zlokalizowano także klasyczne reflektory HELLA, oferowane przez długi czas na rynek pierwszego montażu, teraz dostępne także na rynku wtórnym. Są one obecne w bardzo wielu pojazdach.

Dla odbiorców o najskromniejszych możliwościach finansowych powstała linia Budget. Tworzące ją reflektory charakteryzują się niską ceną, co jednak nie oznacza znacznego obniżenia jakości. Produkty HELLA na tle podobnych wyrobów konkurencyjnych z tego segmentu rynku wyróżniają się wydajnością i odpornością.

Światła robocze – do ciężkich zastosowań

Rolnictwo to tylko jeden z wielu segmentów, w których swoje produkty z sukcesami oferuje marka HELLA. Z powodzeniem udaje jej się wdrażać technologię LED do niemal wszystkich zastosowań. Zróżnicowanie oferty jest dowodem profesjonalnego podejścia do klienta – w każdym segmencie najbardziej istotne są inne parametry:

  • Budownictwo i górnictwo – tu priorytetem jest optymalne oświetlenie terenu, jakość oraz trwałość. Źródła światła muszą być szczególnie odporne na uszkodzenia mechaniczne.
  • Służby publiczne – straż pożarna czy specjalne jednostki policji dysponują pojazdami, poruszającymi się po publicznych drogach, jednocześnie posiadającymi wyższą funkcjonalność niż pojazdy cywilne. HELLA jest w stanie zaoferować gotowe rozwiązania dla takich pojazdów. Istotnym szczegółem w przypadku służb, finansowanych ze środków publicznych jest cena produktów na rynku wtórnym. Oświetlenie HELLA stanowi kompromis pomiędzy ceną a niezawodnością, niezbędną w przypadku działań ratujących ludzkie życie.
  • Rolnictwo i leśnictwo – w tym segmencie na rynku wtórnym, tradycyjne oświetlenie halogenowe bywa chętnie zastępowane technologią LED. Głównym parametrem jest cena. Rolę odgrywa także uniwersalność – produkty HELLA można stosować w różnych konfiguracjach na pojeździe.
  • Zastosowania komunalne i specjalne – w przypadku pojazdów typu: śmieciarka, zamiatarka, holownik czy pojazd pilotujący priorytetem jest bezpieczeństwo. Ciężarówki te poruszają się w ruchu publicznym, dlatego istotne jest tu oświetlenie ostrzegawcze, proponowane przez HELLA. Ważna jest także wydajność reflektorów oraz ich niski pobór mocy, generujący oszczędności finansowe. 

 

 

Firma HELLA postawiła sobie ambitny cel zagwarantowania niezmiennie wysokiej jakosci produktów pod każdym wzgledem. Założenie to jest realizowane poprzez określanie kryteriów jakościowych podczas całego procesu produkcji oraz szczegółowe sprawdzanie ich starannie wybranymi metodami. Jakość produktów seryjnych jest zapewniana dzięki stałej obserwacji i kontroli jakości, które towarzyszą procesowi produkcji.

Wysokiej jakości produkty firmy HELLA są poddawane różnorodnym metodom testów, zgodnie z normą firmy HELLA nr 67101. Testy te wykonuje laboratorium firmy HELLA w Lippstadt.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!