Sworznie zwrotnicy febi bilstein

14 kwietnia 2017, 8:16

Sworznie zwrotnicy odpowiadają za precyzyjne prowadzenie i stabilną jazdę zapewniając pasażerom komfort podróżowania, a także przyczyniając się do zwiększenia bezpieczeństwa jazdy.

Jeżeli zastosujemy odpowiedni sworzeń zwrotnicy, to nierówności drogi będą lepiej tłumione, a manewry hamowania bardziej stabilne. Na prowadzenie pojazdu negatywny wpływ mogą mieć różne elementy podwozia, w tym również zużyte sworznie zwrotnicy.

Zwrotnica połączona jest z osią przy pomocy sworznia, który jest w niej zaciśnięty. Umożliwia on ruch obrotowy pomiędzy osią a zwrotnicą. Zła nawierzchnia jezdni, przeładowanie pojazdu, brud, wilgoć lub niedostateczne smarowanie mogą doprowadzić do zużycia sworznia i powstania luzu na zwrotnicy. W rezultacie ciągle zmienia się zbieżność, a prowadzenie samochodu wymaga stałego korygowania kierownicą kierunku jazdy.

W takim przypadku należy niezwłocznie wymienić sworzeń zwrotnicy wraz z jego ułożyskowaniem.

Nr febi 47153
Zastosowanie:
Renault Trucks KERAX, MAGNUM, PREMIUM
Volvo Trucks BLE, B7, B12, FE, FH, FH12, FH16,
FL6, FL6, FM, FM7, FM9, FM10, FM12, NH12
Nr OE. 74 85 133 870, 85108338 S1

Sworznie zwrotnicy febi produkowane są we własnym zakładzie w Ennepetal. Firma posiada w asortymencie ponad 130 sworzni zwrotnicy. Dostępne są pojedynczo lub w zestawach ProKit.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!