Dwóch kierowców wiozło 40 dzieci – obydwaj pijani

14 marca 2016, 15:31

W sobotę rano na autostradzie A4 podczas wykonywania obowiązków służbowych inspektorzy Małopolskiego Inspektoratu Transportu Drogowego zatrzymali do kontroli drogowej autobus przewoźnika litewskiego, który był prowadzony przez dwóch kierowców.

Pojazdem przewożonych było 40 dzieci w wieku szkolnym oraz 3 opiekunki i przewodniczka, wszyscy byli obywatelami litewskimi. Dzieci przebywały w Polsce na wycieczce szkolnej od dnia 10 marca. 12 marca wycieczka udawała się do Oświęcimia, aby odwiedzić tamtejsze muzeum. W momencie zatrzymania autobus nie był oznakowany tablicami „Przewóz dzieci”, wymaganymi zgodnie z przepisami prawa. W trakcie kontroli kierujących poddano sprawdzeniu alco-sensorem na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Wynik kierowcy, prowadzącego pojazd w momencie zatrzymania wykazał 0,49 mg/l tj. równowartość ok. 1,0 promila alkoholu we krwi, natomiast u drugiego kierującego alco-sensor wykazał 0,86 mg/l tj. ok. 1.7 promila alkoholu we krwi.

W związku z tym, iż obaj kierowcy byli nietrzeźwi przekazano ich w ręce funkcjonariuszy Policji z Komisariatu Autostradowego Policji w Krakowie. Autobus zabezpieczono na parkingu do momentu przyjazdu innego kierowcy, mogącego przejąć autobus i kontynuować wycieczkę z dziećmi.

5

Kierowcy wykazali się skrajną nieodpowiedzialnością, nie tylko narazili innych uczestników ruchu na niebezpieczeństwo, ale także ponad 40 osób, które były przewożone autokarem. Mamy nadzieję, że nie unikną kary, a jeżeli dojdzie do rozprawy sądowej zostanie wzięte pod uwagę, że przewożone był dzieci.
Źródło: Gitd.gov.pl

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!