Volkswagen Financial Services udostępni za darmo elektryczne ID. Buzzy

4 kwietnia 2023, 12:09

Z okazji swojego 25-lecia firma Volkswagen Financial Services zdecydowała się udostępnić za darmo elektryczne modele VW ID. Buzz na 25 dni. Dwa pierwsze egzemplarze samochodu zostały przekazane pod koniec marca na Kongresie MOVE w Poznaniu. Jaki cel przyświeca firmie Volkswagen Financial Services i kto może otrzymać samochody do testów?Samochody Volkswagen ID. Buzz na Kongresie MOVE

Elektryczne Volkswageny ID. Buzz na Kongresie MOVE

Volkswageny ID. Buzz pojawiły się na zorganizowanym w Poznaniu Kongresie MOVE, czyli ogólnopolskim wydarzeniu poświęconym przyszłości motoryzacji. Impreza zgromadziła profesjonalistów oraz praktyków elektromobilności. Pojawiły się także firmy, które oferują nowoczesne rozwiązania i usługi w tym zakresie. Samochody ID. Buzz można było zobaczyć na stoisku Volkswagen Financial Services.

Wśród aktywności zaplanowanych przez Volkswagen Financial Services znalazły się m.in. warsztaty, na których omawiano, jak w kilku krokach wdrożyć auto elektryczne do firmy. Ponadto jeden z ekspertów firmy – dyrektor sprzedaży flotowej Maciej Zwiewka – wziął udział w panelu, w którym dyskutowano o finansowaniu elektromobilności i roli instytucji finansowych w elektryfikacji mobilności.

Elektromobilność nie jest dziś wyborem, lecz przyszłością. Pytanie nie dotyczy tego, czy auta elektryczne wejdą do flot, tylko raczej tego, kiedy to się stanie. Większość naszych klientów zdaje sobie sprawę, że stopniowo ich firmy zaczną przechodzić na auta elektryczne. Stąd też chcemy im to możliwie ułatwić, choćby poprzez przekazanie im elektrycznych modeli Volkswagen ID. Buzz, które będą mogli przetestować. Nie zamierzamy nikogo do niczego przekonywać, lecz wierzymy, że istotę stanowi edukacja oraz doświadczenie użytkowania aut zeroemisyjnych – powiedział Maciej Zwiewka, Dyrektor Sprzedaży Flotowej w Volkswagen Financial Services.

Cel akcji przeprowadzonej na 25-lecie Volkswagen Financial Services

Volkswagen Financial Services zadecydował o udostępnieniu elektrycznych aut Volkswagen ID. Buzz, aby klienci mogli sprawdzić ich wydajność oraz zweryfikować, czy warto posiadać elektryki we własnej flocie. Jeśli partnerzy po zakończeniu 25 dni próbnych uznają, że warto z pojazdów korzystać dalej – będą mogli skorzystać z atrakcyjnej oferty najmu Rent a Car.

Edukowanie w obszarze mobilności jest dla Volkswagen Financial Services ważnym aspektem działalności. Firma kładzie duży nacisk, aby o elektromobilności nie tylko mówić, ale przede wszystkim zachęca, aby wdrażać ją w swoich organizacjach. Wspiera swoich klientów w całym procesie – począwszy od etapu konsultowania rozwiązań, aż po ich implementację.

Kto będzie miał okazję do przetestowania Volkswagena ID. Buzz?

Volkswagen Financial Services użyczy samochody elektryczne ID. Buzz na 25 dni swoim 25 największym klientom flotowym w ramach akcji „Elektryzująca przyszłość Twojej floty”. Ma ona umożliwić przetestowanie najnowszej technologii, poznanie specyfiki samochodów elektrycznych, a także promocję ekologicznego transportu wśród pracowników. Przekazane Volkswageny ID. Buzz udekorowano motywami kwiatowymi, aby przyciągały uwagę i jeszcze bardziej wyróżniały się na drodze.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni, że Volkswagen Financial Services do tego pionierskiego projektu wybrał model ID. Buzz marki Volkswagen Samochody Dostawcze. ID. Buzz to samochód wyjątkowy pod każdym względem – w pełni elektryczny, innowacyjny, a jednocześnie nawiązujący do tradycji marki. Jest też nowością w naszej ofercie – na polskim rynku pojawił się pod koniec 2022 roku. To pojazd idealny do zapewnienia bezemisyjnej mobilności w firmach, świetnie sprawdzający się w miastach, zarówno w wersji osobowej, jak i w wersji Cargopodkreślił Piotr Łakomy, Dyrektor marki Volkswagen Samochody Dostawcze.

Jedną z firm, które będą miały okazję przetestować Volkswageny ID. Buzz jest Hilti Poland – międzynarodowy dostawca produktów i usług dla branży budowlanej. Firma Hilti Poland kilka tygodni temu zamówiła do swojej floty i testuje obecnie możliwości samochodu Volkswagen ID. Buzz.

– W Hilti dążymy do tego, aby w 2023 roku stać się neutralnym biznesem pod względem emisji dwutlenku węgla. Pojazdy, które używamy, w największym stopniu przyczyniają się do emisji CO2. Obecnie stopniowo wymieniamy nasze auta na BEV i HEV co w 2022 roku pozwoliło na transformację ponad 20 proc. naszej globalnej floty – komentuje Paweł Sienicki, Dyrektor Zakupów i Administracji w Hilti Poland Sp. z o.o.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!