Ciekawostki

Jest wyrok w sprawie Polaka, który wjechał ciężarówką pod Pendolino

Polski kierowca ciężarówki, który w lipcu 2015 roku zderzył się w Czechach z pociągiem Pendolino, usłyszał wyrok w sprawie spowodowania katastrofy, w której zginęły trzy osoby. Sąd skazał go prawomocnym wyrokiem na 8,5 roku pozbawienia wolności.

Jak sprawdza się I-Shift w praktyce [Wideo]

Zapewne wszystkim Wam jest znane rozwiązanie Volvo o nazwie I-Shift. I-Shift to najnowocześniejszy układ zmiany biegów Volvo, który łączy w sobie wygodę sterowania przekładni automatycznej z wysoką sprawności.

Zmiana biegów w ciężarówce bez użycia sprzęgła?

Na swoim blogu Truckerhiob podzielił się pewną ciekawostką z kuchni amerykańskich „truckerów”. To co powiedział wielu europejskim kierowcom nie mieści się w głowie. Otóż amerykański kierowcy samochodów ciężarowych nie używają w swoich pojazdach sprzęgła skrzyni biegów, pomimo iż jest ona na standardowym wyposażeniu. Żeby udowodnić jak zmienia się biegi w ciężarówkach w USA Truckerhiob w […]

To się nazywa transport w ciężkich warunkach

Wszyscy dobrze sobie zdajemy sprawę, że transport to nie tylko przemieszczanie się po 3 pasmowych autostradach. W tej branży są też zlecenie wyjątkowe, jak chociażby transport drewna po wąskich wysokogórskich drogach czy w terenach bagnistych. Kierowcy z tego filmiku ewidentnie nie straszna jest żadna praca. Nie wiemy do końca pochodzi to wideo, ale można się […]

Niemiecka policja nie doceniła zaradności kierowcy

Co robić, kiedy w naczepie zniszczy się opona, a nie ma zapasowej? Niemiecki kierowca wykazał się wybitną, jak na ten naród, fantazją i znalazł rozwiązanie tego problemu. Podniósł koło pasami transportowymi.

Tak wyglądają pojazdy zniszczone przez sztorm

Irlandzki prom Epsilon napotkał wiatr, którego prędkość sięgała w porywach 105 węzłów (ponad 190 km/h). Chociaż udało mu się bezpiecznie dotrzeć do portu w Dublinie, a żadnemu z pasażerów nic się nie stało, to pojazdy nim przewożone nie miały tyle szczęścia.

Ten człowiek wygrał drugie życie

Nie wiadomo, co powodowało kierowcą ciężarówki, który podjął się bardzo niebezpiecznego manewru wyprzedzania w trudnych warunkach. Dlaczego nie zauważył jadących z naprzeciwka pojazdów i kierowcy motoru?

Ryzykował życie pasażerów, by zyskać sekundy

Kierowca autobusu to odpowiedzialny zawód – życie pasażerów jest wtedy w rękach jednej osoby. Dlatego ten film, uchwycony na przejeździe kolejowym, jest wyjątkowo bulwersujący.

Zderzenie to dopiero początek…

W przypadku pojazdów o dużej masie, moment kolizji nie zawsze jest najbardziej niebezpieczny. Przekonał się o tym kierowca tej ciężarówki, która po kolizji zjechała z drogi i zderzyła się z… domem.

Powiesił się przez brak porozumienia Polski z Rosją?

Rosyjski kierowca, czekający w Litwie na prom do Niemiec, popełnił samobójstwo. Według innych kierowców oczekujących na transport do Niemiec, 43-letni mieszkaniec Pskowa narzekał na problemy z ciężarówką i obawiał się, że może być zwolniony.