Menu

Ciekawostki

Tak wyglądają pojazdy zniszczone przez sztorm

Irlandzki prom Epsilon napotkał wiatr, którego prędkość sięgała w porywach 105 węzłów (ponad 190 km/h). Chociaż udało mu się bezpiecznie dotrzeć do portu w Dublinie, a żadnemu z pasażerów nic się nie stało, to pojazdy nim przewożone nie miały tyle szczęścia.

Ten człowiek wygrał drugie życie

Nie wiadomo, co powodowało kierowcą ciężarówki, który podjął się bardzo niebezpiecznego manewru wyprzedzania w trudnych warunkach. Dlaczego nie zauważył jadących z naprzeciwka pojazdów i kierowcy motoru?

Ryzykował życie pasażerów, by zyskać sekundy

Kierowca autobusu to odpowiedzialny zawód – życie pasażerów jest wtedy w rękach jednej osoby. Dlatego ten film, uchwycony na przejeździe kolejowym, jest wyjątkowo bulwersujący.

Zderzenie to dopiero początek…

W przypadku pojazdów o dużej masie, moment kolizji nie zawsze jest najbardziej niebezpieczny. Przekonał się o tym kierowca tej ciężarówki, która po kolizji zjechała z drogi i zderzyła się z… domem.

Powiesił się przez brak porozumienia Polski z Rosją?

Rosyjski kierowca, czekający w Litwie na prom do Niemiec, popełnił samobójstwo. Według innych kierowców oczekujących na transport do Niemiec, 43-letni mieszkaniec Pskowa narzekał na problemy z ciężarówką i obawiał się, że może być zwolniony.

Iveco Daily przeładowane o 4,2 tony

Kontrolerzy olsztyńskiego WITD zatrzymali białe Iveco Daily. Podczas kontroli nacisków na osie pojazdu okazało się, że kierowca przekroczył dopuszczalną masę całkowitą niemal dwukrotnie.

Polska ciężarówka ostrzelana w Rosji

Ciężarówka wykonująca transport żywych zwierząt do Azerbejdżanu została ostrzelana na terytorium Rosji. Mimo podziurawienia pojazdu kulami, kierowcy nic się nie stało. O zdarzeniu poinformował na antenie RDC właściciel firmy transportowej.

Ten niesamowity pojazd radzi sobie w każdych warunkach

Rosyjski inżynier Alexei Garagashyan opracował jeden z najbardziej zaskakujących pojazdów na świecie. SHERP ATV to pojazd, który pozwala dostać się wszędzie tam, gdzie tylko sobie wymarzymy, bo praktycznie nie ma dla niego przeszkód nie do pokonania.

Pierwsza ciężarówka ułatwiająca wyprzedzanie już na drogach

Wyprzedzanie pojazdów ciężarowych na drogach jednojezdniowych jest jednym z najniebezpieczniejszych manewrów. Na drogach pojawił się jednak pierwszy pojazd, który jest wyposażony w technologię czyniącą ten manewr bezpieczniejszym – Samsung Safety Truck.

Dlatego towar zawsze trzeba zabezpieczyć

Doświadczony kierowca dobrze zdaje sobie sprawę, jak istotnym elementem każdego transportu jest zabezpieczenie ładunku. Ta, mogłoby się wydawać, rutynowa czynność niestety często jest ignorowana, a stąd już niedaleka droga do tragedii. Dziwnym zbiegiem okoliczności kompilacja niezabezpieczonych towarów na naczepach pochodzi od naszego wschodniego sąsiada – Rosji. Jeżeli chodzi o względy bezpieczeństwa, wiadomo, że nasi słowiańscy […]