Menu

Ciekawostki

Powiesił się przez brak porozumienia Polski z Rosją?

Rosyjski kierowca, czekający w Litwie na prom do Niemiec, popełnił samobójstwo. Według innych kierowców oczekujących na transport do Niemiec, 43-letni mieszkaniec Pskowa narzekał na problemy z ciężarówką i obawiał się, że może być zwolniony.

Iveco Daily przeładowane o 4,2 tony

Kontrolerzy olsztyńskiego WITD zatrzymali białe Iveco Daily. Podczas kontroli nacisków na osie pojazdu okazało się, że kierowca przekroczył dopuszczalną masę całkowitą niemal dwukrotnie.

Polska ciężarówka ostrzelana w Rosji

Ciężarówka wykonująca transport żywych zwierząt do Azerbejdżanu została ostrzelana na terytorium Rosji. Mimo podziurawienia pojazdu kulami, kierowcy nic się nie stało. O zdarzeniu poinformował na antenie RDC właściciel firmy transportowej.

Ten niesamowity pojazd radzi sobie w każdych warunkach

Rosyjski inżynier Alexei Garagashyan opracował jeden z najbardziej zaskakujących pojazdów na świecie. SHERP ATV to pojazd, który pozwala dostać się wszędzie tam, gdzie tylko sobie wymarzymy, bo praktycznie nie ma dla niego przeszkód nie do pokonania.

Pierwsza ciężarówka ułatwiająca wyprzedzanie już na drogach

Wyprzedzanie pojazdów ciężarowych na drogach jednojezdniowych jest jednym z najniebezpieczniejszych manewrów. Na drogach pojawił się jednak pierwszy pojazd, który jest wyposażony w technologię czyniącą ten manewr bezpieczniejszym – Samsung Safety Truck.

Dlatego towar zawsze trzeba zabezpieczyć

Doświadczony kierowca dobrze zdaje sobie sprawę, jak istotnym elementem każdego transportu jest zabezpieczenie ładunku. Ta, mogłoby się wydawać, rutynowa czynność niestety często jest ignorowana, a stąd już niedaleka droga do tragedii. Dziwnym zbiegiem okoliczności kompilacja niezabezpieczonych towarów na naczepach pochodzi od naszego wschodniego sąsiada – Rosji. Jeżeli chodzi o względy bezpieczeństwa, wiadomo, że nasi słowiańscy […]

Opanowany kierowca ratuje ciężarówkę

Boczny wiatr potrafi być niebezpieczny. Przekonał się o tym kierowca ciężarówki w Wielkiej Brytanii, który uchronił swój pojazd przed wywrotką.

Nakrył nielegalnego pasażera, a ten się jeszcze stawia

W polskich mediach często atakuje się kierowców ciężarowych, którzy uskarżają się na imigrantów wdzierających się na naczepy. Jak się okazuje, to nie polscy kierowcy są przewrażliwieni, czego dowodem mogą być filmy kierowców z całej Europy, którzy również ewidentnie mają dosyć zachowań nielegalnych pasażerów.