Aluminiowa naczepa z ruchomą podłogą NWF firmy Polkon

6 czerwca 2005, 0:00

Podczas majowych targów motoryzacyjnych Poznań Motor Show 2005 w Poznaniu firma Polkon po raz pierwszy zaprezentował swój najnowszy pojazd – Aluminiową Naczepę z Ruchomą Podłogą NWF.
Otrzymała ona na targach w Poznaniu nagrodę Złotej Burty w kategorii dużej ładowności magazynu Transport- Technika Motoryzacyjna.
Jest to bardzo specjalistyczna naczepa przeznaczona do poziomego wyładunku NWF-192.
Podwozie naczepy wykonane z aluminium wyposażone jest w osie tarczowe SAF Integral.
W skrzyni o długości 13,6 m zamontowana jest ruchoma podłoga marki Keith Walking Floor. Pojemność naczepy to 90m3, a maksymalna ładowność wynosi 27 400kg.
 
Rozwój transportu drogowego pociąga za sobą ciągły rozwój środków tego transportu. Istotny postęp w budowie naczep stanowi ich przystosowanie do rozładunku i załadunku poziomego, co osiąga się przez budowę podłogi z elementów ruchomych. Elementy ruchome wykonane z podłużnych elementów wykonują ruch posuwisto- zwrotny wzdłuż osi naczepy, powodując załadunek bądź rozładunek naczepy. System ten umożliwia załadunek i rozładunek praktycznie wszystkich rodzajów ładunków (materiały sypkie, złom, gruz, odpady komunalne, ładunki spaletowane itp.).
Zaletami tego typu załadunku i rozładunku są:
– Możliwość załadunku i rozładunku w magazynach z nisko zawieszonym sufitem,
– Brak konieczności stosowania zewnętrznych środków załadunku i rozładunku (dźwigi, żurawie, wózki widłowe itp.)
– Zmniejszenie ryzyka uszkodzenia towarów (szczególnie zwartych, spaletowanych) podczas załadunku i rozładunku.

Naczepa, która początkowo przeznaczona była na rynki zagraniczne spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem już podczas targów w Poznaniu.
Na rynku polskim nie było dotąd producenta, który miałby w swojej ofercie naczepę z ruchoma podłoga o ramie aluminiowej i dzięki temu tak niskiej wadze (jedynie 7 600kg ).

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

88.220.62.*, 20 grudnia 2008, 0:00 0 0

Pozdrowienia wraz z życzeniami od KWF nl. Zapewne nie wiecie że i Polak pracuje w Berneweldzie skąd odbieracie systemy które ja składam :)

Odpowiedz