Zróżnicowanie wynagrodzeń w poszczególnych regionach Polski

6 czerwca 2005, 0:00

Jednym z głównych czynników wpływających na poziom wynagrodzenia jest region w którym działa firma. Potwierdzeniem tego są wyniki badań przeprowadzone przez portal wynagrodzenia.pl.
Na największe dochody mogą liczyć pracownicy branży motoryzacyjnej województwa mazowieckiego, gdzie połowa z nich otrzymuje powyżej 3300 zł brutto miesięcznie, natomiast druga połowa poniżej tej kwoty. Pracownicy z Wielkopolski dostają średnio zaledwie 300 zł brutto mniej. Wysoko również, jeśli chodzi o zarobki, plasuje się cały Śląsk. Największa rozbieżność pomiędzy wysokością miesięcznego wynagrodzenia widoczna jest pomiędzy Małopolska i Mazowszem. Osoba pracująca w firmie z regionu Małopolski średnio zarabia 68 procent tego, co osoba zatrudniona na Mazowszu.

Miesięczne wynagrodzenia brutto w wybranych województwach

(Podane wartości to wartości środkowe/mediany)

Informacja powstała w oparciu o wyniki Internetowego Badania Wynagrodzeń przeprowadzonego przez portal wynagrodzenia.pl wraz z wp.pl, interia.pl, bankier.pl, pracuj.pl, jobs.pl, gazetaprawna.pl, jobuniverse.pl, biznesnet.pl, kobiety.pl, cvonline.pl, bestoferta.pl, prawo-pracy.pl, ipis.pl, modernmarketing.pl.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!