Wypowiedź – Marek Sałek Prezes Zarządu Autos Sp. z o.o.

13 czerwca 2005, 0:00

Rynek części zamiennych rozwija się bardzo dynamicznie, taka sytuacja potrwa jeszcze kilka lat. Już wkrótce na drogach będą tylko auta zachodnie.

Sytuacja firm transportowych natomiast jest trudna i będzie jeszcze gorsza, mimo tego iż po wejściu Polski do UE zwiększył się udział transportu drogowego w ogólnym transporcie, w tym również przewozów samochodami ciężarowymi o wysokim tonażu.
Jednocześnie jednak ułatwiony dostęp do otrzymania licencji w transporcie międzynarodowym spowodował lawinowy wzrost ilości aut w ruchu transportowym i z tego powodu znacznie spadły stawki za kilometr.


Dodatkowym potwierdzeniem tego są wyniki sondażu przeprowadzonego przez firmę Motofocus, w którym prawie 40 procent respondentów określiło obecnie stosowane stawki w transporcie krajowym jako nie przekraczające 2 złotych za kilometr.


Także i kurs euro jest niekorzystny dla przewoźników. Natomiast koszty firm są wysokie wystarczy tylko wspomnieć o wzrastających cenach paliwa.
Przewoźnicy muszą przyzwyczajać się do funkcjonowania na rynku w warunkach coraz ostrzejszej konkurencji.
Aby utrzymać się na rynku, firma transportowa musi dbać o stan swojej floty, dokonywać ewentualnych napraw stosując produkty wysokiej jakości lecz za rozsądną cenę, aby zminimalizować przestoje, podczas których samochód „nie zarabia” na siebie.


Od firmy zaopatrującej go w części zamienne klient oczekuje wobec tego: fachowej obsługi, szybkiej dostępności towarowej, a także dobrej ceny.


Uważam, że firma Autos podąża za oczekiwaniami klientów. Świadczy o tym między innymi rozbudowa sieci dystrybucji o kolejne oddziały i sklepy patronackie, poszerzanie asortymentu, a także nawiązywanie współpracy z kolejnym producentami części zamiennych. Silny nacisk kładziemy na umocnienie współpracy i zadowolenie dotychczasowych klientów, a także pozyskiwanie nowych, poprzez dostosowywanie oferty do potrzeb indywidualnych, wysoką jakość oferowanych części zamiennych, świadczonych usług serwisowych, terminowość dostaw, a także wysoki poziom standardów obsługi klienta.
Widocznym potwierdzeniem efektywności naszych działań są ciągle wzrastające obroty naszej firmy.

Marek Sałek
Prezes Autos Sp. z o.o.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

178.36.60.*, 27 września 2011, 17:37 0 0

c

Odpowiedz

46.175.14.*, 12 października 2013, 9:12 0 0

Szkoda, ze nie rosną płace z obrotem firmy. Podwyżek brak od 4 lat, tylko rosną wymagania

Odpowiedz