Przed nami kolejny zlot Master Truck

12 czerwca 2015, 10:25

W tym roku Już po raz 11-ty odbędzie się jedna z największych w tej części Europy impreza motoryzacyjna – MASTER TRUCK. Co tym razem przygotują organizatorzy?

Zlot od kilku lat organizowany jest na podopolskim lotnisku Aeroklubu Opolskiego w Polskiej Nowej Wsi i jak zwykle będzie miał miejsce w trzeci weekend lipca, najbliższy imieninom patrona wszystkich kierowców św. Krzysztofa, tj. w dniach 17-19 lipca 2015. Przez kolejne lata impreza wyewoluowała z niewielkiego „zlociku” tuningowanych ciężarówek do wielkiej imprezy, która gromadzi teraz już nie tylko piękne, ciekawe, nietypowe i wiekowe ciężarówki, ale także interesujące samochody i motocykle. Całości towarzyszą wielkie targi, uczestnictwo w których wiele firm zarówno z branży jak i spoza niej, rezerwuje już na wiele dni przed imprezą. Gro z nich partneruje zlotowi niezmiennie od wielu lat.

Pomimo skromnych początków, już od pierwszej imprezy w zlocie uczestniczyły najpiękniejsze ciężarówki z Polski i zagranicy – przede wszystkim z Czech, Słowacji, Niemiec i Włoch. W kolejnych latach lista zagranicznych gości sukcesywnie się wydłużała. Pojawiły się ciężarówki z tak odległych krajów jak Norwegia, Szwecja czy Finlandia. Za sprawą kilku europejskich pasjonatów, na zlocie można z bliska podziwiać także ciężarowe zdobycze motoryzacji amerykańskiej w postaci  Kenworthów, czy Peterbiltów.

Rokrocznie zwyżkuje także poziom tuningu zastosowanego w uczestniczących w imprezie samochodach. Trudno w kilku słowach określić feerie stosowanych barw, technik i motywów. Dość powiedzieć, że nie są to rzeczy spotykane na co dzień, a możliwość zobaczenia ich w takiej ilości, w jednym miejscu daje tylko kilka imprez w Europie. Tym bardziej więc rodzimy zlot cieszy się uznaniem i prestiżem zarówno wśród publiczności jak i uczestników.

Tegoroczny Master Truck również zgromadzi najpiękniejsze pojazdy z całej Europy. Swoją obecność potwierdzili już właściciele najlepszych maszyn zdobywających laury tam, gdzie tylko się pojawią. Będą także całkowite premiery, to jest pojazdy, których prezentacje szykowane są właśnie na Master Truck. Obok ciężarówek tuningowanych staną wymuskane oldtimery, a także pojazdy specjalne – pomoce drogowe, straże pożarne, wspomniane już ciężarówki amerykańskie i ich młodsi zaoceaniczni bracia, trochę ciekawych samochodów osobowych oraz odwieczni towarzysze na transportowych szlakach, czyli kultowe motocykle. Strefa motoryzacyjna zostanie uzupełniona o bardzo rozbudowane targi, nie tylko branżowe, na których oprócz działu automotive nie zabraknie towarów i usług dla przysłowiowego Kowalskiego, a także wystawców z innych – pośrednio związanych z motoryzacją branż, takich jak choćby finanse, czy rolnictwo.

Organizatorzy przygotowali też bogatą ofertę rozrywkową, w której będzie można zrelaksować się przy przysłowiowym steku z grilla i piwku, zabawić w wielkiej strefie rozrywki, wykazać się umiejętnościami precyzyjnego manewrowania pojazdami, a także siłą i zręcznością w wielu konkursach sprawnościowych z nagrodami od sponsorów oraz posłuchać rozrywkowej muzyki w wykonaniu gwiazd polskiej sceny country&rock.

Pozostaje tylko zarezerwować trzeci lipcowy weekend i już teraz poszukać noclegów w okolicach zlotu (im bliżej imprezy, tym z zakwaterowaniem może być trudniej) lub rozważyć możliwość pozostania na noc na miejscowym polu namiotowym. Uwaga: w tym roku organizatorzy poszerzają teren pola namiotowego, które będzie teraz zlokalizowane w, oddalonej od sceny,  spokojniejszej strefie lotniska, gdzie mieszkańcom pola zostaną zapewnione sanitariaty i dostęp do pryszniców.

Już wkrótce ukażą się dalsze szczegóły dotyczące atrakcji na Master Trucku oraz pojazdów i wystawców, którzy będą w nim uczestniczyć. Będziemy o nich informować na bieżąco. Szczegółowe zapowiedzi będzie też nadawać telewizja Motowizja i Tele5 emitujące program „Na Osi”, którego redakcja jest organizatorem zlotu.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!