Nowa rodzina opon Semperit dla transportu towarowego i pasażerskiego

12 czerwca 2015, 15:59

Semperit wprowadza na rynek nową rodzinę opon do użytku w łączonym transporcie regionalnym i dalekobieżnym. Ofertę wzbogaciły dwa uzupełniające się modele opon – na oś kierowaną Runner F2 i na oś napędową Runner D2, dostępne w rozmiarze 315/80 R22.5.

Nowości Semperit wprowadzają nową jakość do oferty opon wykorzystywanych w łączonym transporcie regionalnym i dalekobieżnym. Nowe produkty zapewniają dłuższy okres eksploatacji i znaczną oszczędność paliwa, a także wysoki poziom bezpieczeństwa jazdy, nawet na mokrej nawierzchni. Ogumienie Runner zostało zaprojektowane do użytku w samochodach ciężarowych i autobusach. Zoptymalizowana pod kątem oporów toczenia opona Runner F2 stanowi uzupełnienie dla modelu Runner D2 sprawdzającego się w wysokich przebiegach.

Semperit Runner F2

Kompaktowy wzór bieżnika opony na oś kierowaną Semperit Runner F2 zawiera dużą ilość materiału odpornego na ścieranie w miejscach, które wykazują niewielką deformację. Ten wzór, zwany „Void Optimized Pattern", przyczynia się do wydłużenia okresu eksploatacji i uzyskania przez oponę Runner F2 optymalnej wydajności paliwowej. Zewnętrzne rowki bieżnika biegną prosto, znacznie poprawiając jego trwałość nawet w trudnych warunkach drogowych. Z kolei użyta w nim mieszanka gumowa, zoptymalizowana pod kątem oporów toczenia, zwiększa oszczędność paliwa.

Dzięki dodatkowym głębszym lamelom bieżnika, które zapewniają lepsze odprowadzanie wody, opona na oś kierowaną zapewnia bezpieczną jazdę na mokrej nawierzchni. W rezultacie Semperit Runner F2 posiada jeszcze wyższą przyczepność na mokrej nawierzchni niż jej poprzedniczka i otrzymała w tej kategorii ocenę B na etykiecie EU. Nowość firmy Semperit posiada homologację M+S.

Semperit Runner D2

Opona na oś napędową Semperit Runner D2 została opracowana z myślą o długim okresie eksploatacji i wysokiej trwałości. Nowy wzór bieżnika zawiera liczne lamele, które sięgając niemal dwóch trzecich łącznej głębokości bieżnika, zapewniają wyższą stabilność bloków i znacznie ograniczają zużycie. Ponadto jako krawędzie chwytne, zapewniają oponie szczególnie dobrą trakcję przez cały okres jej eksploatacji.

Podobnie jak w przypadku opony Semperit Runner F2, bieżnik opony na oś napędową Semperit Runner D2 posiada wzór „Void Optimized Pattern”, który skutecznie wydłuża okres jej eksploatacji. Innym czynnikiem poprawiającym trwałość opony jest nowo opracowana mieszanka gumowa, która znacznie ogranicza zużycie paliwa. Semperit Runner D2 posiada zarówno homologację M+S, jak i symbol 3PMSF (trzech szczytów górskich i płatka śniegu).

Karkasy modeli F2 i D2 mają stopki o wzmocnionej konstrukcji, co zapewnia im wyższą nośność. Konstrukcja kordu w stopce ogranicza efekty dźwigni na ścianach bocznych, podnosząc trwałość opon. Karkasy wszystkich opon z nowej rodziny Semperit Runner można bieżnikować.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!