Volvo FH na dwóch kołach

15 czerwca 2015, 13:43

W filmie Volvo Trucks z cyklu „Reality Road” Volvo FH przechodzi próbę swojej wytrzymałości podczas jazdy na dwóch kołach na podberlińskim torze testowym.

W trzecim odcinku wyprodukowanego przez Volvo Trucks cyklu filmowego „Reality Road” można zobaczyć samochód ciężarowy jadący na dwóch koła po torze testowym położonym niedaleko Berlina. Pokaz ten wykonano podczas kręcenia jednej ze scen do teledysku z udziałem wokalistki Mapei.

– „Jazda na dwóch kołach wymaga niezwykłej precyzji. Pojazd musi mieć dokładnie 45-stopniowy przechył. Przy mniejszym kącie spadnie z powrotem na cztery koła. Głównym zadaniem kierowcy jest więc utrzymywanie tego przechyłu." – wyjaśnia Peter Pedrero, szef ekipy kaskaderów.

Wszystko zostało starannie przygotowane. Ustawiono rampę o długości 12,5 m, wysokości 140 cm i nachyleniu 30 stopni, aby wprowadzić samochód ciężarowy w wymagany, 45-stopniowy przechył boczny. Za kierownicą usiadł kaskader Walter Melis, jeden z czołowych światowych ekspertów od jazdy na dwóch kolach.

– „Jazda na dwóch kołach samochodem ciężarowym jest jedną najtrudniejszych ewolucji. Podczas jazdy muszę być całkowicie skoncentrowany, ponieważ równowagę utrzymuję, tak naprawdę, balansując swoim ciałem – działam na wyczucie, dosłownie." – mówi Walter Melis.

Pokaz kaskaderski jazdy na dwóch kołach był nie tylko elementem scenariusza teledysku, ale jest także częścią kampanii promocyjnej Usług Volvo Trucks.

– „Celem kampanii jest pokazanie siły oferty usług Volvo Trucks. Na przykład, dzięki naszym usługom bazującym na komunikacji z pojazdem, możemy w czasie rzeczywistym monitorować stan techniczny samochodu ciężarowego, co zresztą robiliśmy w trakcie wykonywania numeru kaskaderskiego. Dostępność dokładnych informacji o stanie pojazdu pozwala na indywidualne planowanie jego obsługi serwisowej w celu zapewnienia większej wydajności." – wyjaśnia Per Nilsson, dyrektor ds. public relations w Volvo Trucks.

Zobacz film (akcja od 7:36)

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!