Na drogach będzie bezpieczniej

2 lipca 2007, 0:00

W grudniu ubiegłego roku Scania ogłosiła trzecią edycję europejskiego konkursu dla młodych kierowców Young European Truck Driver 2007. Poprzednie edycje odbyły się w latach 2003 i 2005.

Zmagania konkursowe YETD 2007 są największymi z dotychczasowych. Bierze w nich udział niemal 20 tysięcy kierowców z 27 krajów. W Polsce chęć udziału w konkursie Young European Truck Driver 2007 zgłosiło ponad 1000 młodych kierowców.
Inicjatywa Scania stwarza młodym kierowcom – mężczyznom i kobietom w wieku do 35 lat – szansę do zaprezentowania swoich umiejętności w zakresie bezpieczeństwa drogowego, a także wygrania najlepszej z ciężarówek – Scania R.

Podobnie jak w poprzednich edycjach, głównym akcentem Young European Truck Driver 2007 jest bezpieczeństwo drogowe.
W Polsce eliminacjom regionalnym organizowanych w maju i czerwcu w 11 miastach przyglądało się ponad trzy tysiące widzów. Dla uczestników konkursu przygotowano szereg trudnych sprawdzianów – zarówno praktycznych (z precyzji manewrowania czy ekonomicznej jazdy), jak i teoretycznych (ze znajomości przepisów i zagadnień bezpieczeństwa).

Jedenastu najlepszych polskich kierowców ciężarówek zakwalifikowało się do Polskiego Finału konkursu Young European Truck Driver 2007. Finaliści to:
1. Szczecin: Sławomir Mazur (Białogard)
2. Gdańsk: Robert Karczyński (Chojnice)
3. Poznań: Kamil Walas (Połczyn Zdrój)
4. Włocławek: Rafał Rogalski (Fabianki)
5. Łódź: Mateusz Kiełb (Wolbórz)

6. Wrocław: Ireneusz Wydmuch (Trzebień)
7. Kraków: Jarosław Szczepański (Charsznica)
8. Katowice: Adam Czyżyński (Janów)
9. Białystok: Marek Szerenos (Kleosin)
10. Lublin: Kamil Kruk (Legnica)
11. Warszawa: Mariusz Goławski (Warszawa)

Ogólnopolski finał konkursu odbędzie się 1 września 2007 w Gdańsku.

Finał Europejski, z udziałem najlepszych kierowców ze wszystkich krajów Unii Europejskiej, w którym główną nagrodą jest najnowszy pojazd marki Scania odbędzie się w dniach 21-22 września w Szwecji.

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!