Zarząd spółki Wielton S.A. złożył prospekt emisyjny

2 lipca 2007, 0:00

Wielton S.A., producent naczep i przyczep złożył prospekt emisyjny w Komisji Nadzoru Finansowego. Oferta publiczna spółki jest planowana do końca 2007 roku. Doradcą finansowym i oferującym akcje Wieltonu będzie IPOPEMA Securities S.A.

Wielton to producent naczep i przyczep, którego odbiorcami są firmy transportowe, budowlane, produkcyjne, rolnicze i dystrybucyjne w kraju i za granicą, w szczególności firmy z Rosji, Ukrainy, Litwy, Łotwy, Czech, Bułgarii czy Włoch.
W czwartym kwartale 2006 roku wiodącymi akcjonariuszami Wielton S.A. zostali Paweł i Mariusz Szataniakowie (kontrolujący giełdową grupę Pamapol).
Oferta wieluńskiej spółki obejmuje obecnie ok. 60 typów pojazdów transportowych, a sprzedaż krajowa realizowana jest za pośrednictwem sieci dystrybucji obejmującej 16 oddziałów regionalnych. Za granicą Wielton posiada dwie spółki zależne, na Ukrainie i w Rosji, przedstawicielstwa handlowe: na Litwie, Łotwie, Białorusi oraz współpracuje z dealerami na terenie Belgii, Holandii, Czech, Słowacji, Włoch, Rumuni, Turcji, Niemiec, Norwegii, Bułgarii i Portugalii.

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!