Zwycięzca Young European Truck Driver 2007

7 września 2007, 0:00

Podczas ogólnopolskiego finału trzeciej edycji konkursu Young European Truck Driver 2007 rozegranego 1 września 2007, tym razem w Gdańsku, zwyciężył po raz drugi w historii konkursu Marek Szerenos z Kleosina k. Białegostoku.

W finale konkursu uczestniczyło 11 zwycięzców eliminacji regionalnych zorganizowanych przez Scania Polska w maju i czerwcu br.: Sławomir Mazur (Białogard), Robert Karczyński (Chojnice), Kamil Walas (Połczyn Zdrój), Rafał Rogalski (Fabianki), Mateusz Kiełb (Wolbórz), Ireneusz Wydmuch (Trzebień), Jarosław Szczepański (Pogwizdów), Adam Chyżyński (Złoty Potok), Marek Szerenos (Kleosin), Kamil Kruk (Niemstów), Mariusz Goławski (Warszawa).

Zawodnicy mieli do wykonania cztery konkurencje: sprawdzenie pojazdu przed wyruszeniem w trasę, jazda oszczędnościowa (test drogowy), jazda obserwowana (ocena stylu jazdy), test sprawnościowy na placu manewrowym.

Marek ponownie okazał się najlepszy (wygrał polski finał YETD 2005) i będzie reprezentował młodych zawodowych kierowców z Polski w finale europejskim, który odbędzie się w Szwecji w dniach 21-22 września 2007, gdzie główną nagrodą jest najnowszy ciągnik siodłowy Scania R. Wraz z Markiem do Szwecji w charakterze kibiców wyjadą kierowcy, którzy zajęli drugie i trzecie miejsce: Robert Karczyński z Chojnic i Rafał Rogalski z miejscowości Fabianki.

Konkurs Young European Truck Driver 2007 jest elementem prowadzonych przez Scania działań na rzecz poprawy bezpieczeństwa drogowego i podniesienia statusu zawodowego kierowców. Jest on również jedną z form realizacji celu wyznaczonego przez Komisję Europejską, zakładającego redukcję liczby śmiertelnych wypadków drogowych co najmniej o połowę do roku 2010.

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!