Nowa lokalizacja Spedimex w Rzeszowie

12 stycznia 2016, 15:53

Wraz z początkiem roku, rzeszowski oddział firmy Spedimex został przeniesiony do nowej lokalizacji, mieszczącej się w kompleksie logistycznym Panattoni Park Rzeszów. Nowy obiekt pozwoli na lepsze dopasowanie powierzchni do rosnącego wolumenu obsługiwanych przesyłek. Jego zadaniem będzie dystrybucja towarów w rejonie Polski południowo-wschodniej.

– “Zmiana lokalizacji oddziału jest wynikiem jego dynamicznego rozwoju, a w związku z tym niewystarczającym potencjałem operacyjnym dotychczasowego obiektu. Nowy magazyn oznacza więcej doków załadunkowych, a także poszerzoną strefę przeznaczoną dla cross-dockingu, co przełoży się na wzrost wydajności” – powiedział Tomasz Kulig, Menedżer Oddziału.

Rzeszów

Obiekt jest położony w pobliżu autostrady A4 i drogi S19 oraz bezpośrednio w sąsiedztwie międzynarodowego portu lotniczego i terminala kolejowego, co stwarza dogodne warunki do dystrybucji przesyłek w regionie i poza granicami Polski.

Głównym zadaniem oddziału w Rzeszowie jest obsługa przesyłek w rejonie województwa podkarpackiego oraz wsparcie operacyjnie części województw małopolskiego oraz lubelskiego. Oprócz zadań związanych z przeładunkiem i dystrybucją przesyłek, będzie pełnił także funkcję magazynu logistycznego.

W minionym roku spółka zmieniła lokalizacje w Warszawie oraz Sosnowcu, jak również otworzyła oddział w Krakowie. W tym roku planowana jest dalsza rozbudowa sieci terminali przeładunkowych.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!