Sprawdź co warto ubezpieczyć jako przewoźnik

22 stycznia 2016, 12:09

Niestety przyszło nam żyć w takich czasach, gdy transport to bardzo niebezpieczna dziedzina działalności gospodarczej. Pomimo, że mamy coraz gęstszą siatkę autostrad i dróg ekspresowych, a na drogach jest coraz bezpieczniej, pojawiły się nowe zagrożenia dla transportu.

Dziś ciężarówka w trakcie podróży może zostać okradziona, są miejsca w Europie, gdzie całe grupki szabrowników pozostają bezkarne, jak chociażby w Calais. Do tego trzeba doliczyć różne zdarzenia drogowe, których uniknąć się po prostu nie da, jak zarysowania pojazdu czy wypadki losowe w trakcie załadunku. Mając na uwadze wszystkie zagrożenia, które czekają na kierowcę i przewoźnika warto zainteresować się dodatkową ofertą ubezpieczycieli dla przewoźników, aby być spokojnym nie tylko o swoją ciężarówkę, ale również o transport.

Oferta ubezpieczycieli dla przewoźników wykracza znacznie dalej niż standardowe ubezpieczenie dla kierowców. Dla przewoźników przygotowane są specjalne oferty, które można dostosować do charakterystyki prowadzonej działalności. Pośród szerokich rozwiązań firm ubezpieczeniowych, jest kilka rozwiązań szczególnie ciekawych, które postaramy się wymienić.

Oczywiście najpopularniejszym rodzajem ubezpieczenia jest zabezpieczenie szkód pojazdu i pracy kierowcy. Istnieje jednak możliwość rozszerzenia ubezpieczenia, o przewożony towar czy nawet ubezpieczenie transakcji z potencjalnym nieuczciwym kontrahentem. Spośród różnych ofert ubezpieczycieli wybraliśmy ubezpieczenia dodatkowe, które zasługują na szczególną uwagę.

Oto nasze typy:

  • możliwość parkowania poza parkingami strzeżonymi,
  • możliwość pozostawienia pojazdu z towarem bez opieki w sytuacjach wynikających z potrzeb transportowych np. przestrzegania czasu pracy, oczekiwania na rozładunek, doładunek, przeładunek lub na załatwienie formalności finansowych i celnych, zjedzenia posiłku, załatwienia potrzeb fizjologicznych,
  • sumę gwarancyjną na poziomie gwarantującym pokrycie szkód będących na odpowiedzialności przewoźnika,
  • za szkody powstałe wskutek rabunku/rozboju,
  • powstałe wskutek zniszczenia towaru przez uchodźców i imigrantów, którzy przedostali się do przestrzeni ładunkowej (dwa powyższe punkty szczególnie przydatne w czasach jeżdżenia przez “dzikie” Calais),
  • z tytułu utraty lub uszkodzenia kontenera,

Osoby, którym często przytrafiają się różne losowe wydarzenia lub uważają się za pechowców, mogą być zainteresowane ofertą dodatkowego ubezpieczenia w postaci następujących zdarzeń:

  • powstałe wskutek wydania towaru osobie nieuprawnionej,
  • powstałe wskutek winy umyślnej,
  • wynikające z nieterminowego podstawienia środka transportu pod załadunek (przydatne, gdy nasi kierowcy lubią się spóźniać).

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!